Była wokalistka Nightwish zapowiada solowy album


2014.02.11

opublikował:

Była wokalistka Nightwish zapowiada solowy album

Anette Olzon, była wokalistka Nightwish, kończy prace nad swoim pierwszym solowym albumem. Nightwish to nazwa, której nie można pominąć mówiąc o płycie Anette Olzon, która była wokalistką fińskiej grupy przez pięć lat. Czy płyta brzmi jak Nightwish? To pytanie zadaje sobie prawie każdy, a odpowiedź na nie brzmi: tak i nie.

Album „Shine” powstawał przy współpracy z najlepszymi fachowcami w Skandynawii: produkcją zajęli się Stefan Örn (kompozytor i producent piosenki, która wygrała Eurowizję 2011, „Running Scared”), Johan Glössner oraz Anette Olzon i Johan Kronlund. Płyta została zmiksowana przez Kronlunda, Nicklas Flykt i Ronny Lahti (znanego z pracy z Loreen i Roxette).

Anette Olzon opowiada o debiutanckim krążku: Jestem podekscytowana i szczęśliwa, że w końcu ukaże się moja pierwsza solowa płyta. Długo nad nią pracowałam – część utworów zaczęłam pisać już w 2009 roku. Album jest bardzo osobisty. „Shine” mówi o tym, że życie jest czasem bardzo mroczne, wypełnione smutkiem, ale zawsze można wybrać inne rzeczy i pozwolić, żeby zaświeciło światło, które uczyni cię silniejszym i pełnym życia.

„Shine” ukaże się w Polsce 31 marca 2014 roku dzięki firmie Mystic Production.

Polecane

Share This