Cedric Bixler-Zavala o reaktywacji The Mars Volta: „To się nie stanie”

W planach są za to kolejne albumy Antemasque.


2015.06.13

opublikował:

Cedric Bixler-Zavala o reaktywacji The Mars Volta: „To się nie stanie”

Na początku 2013 na skutek wewnętrznych tarć na linii Omar Rodriguez-Lopez – Cedric Bixler-Zavala rozpadła się jedna z najbardziej odkrywczych formacji rockowych XXI wieku – The Mars Volta. Artyści współpracujący ze sobą już w latach 90. w grupie At The Drive-In ponownie spotkali się po kilkunastu miesiącach. Nie wskrzesili jednak The Mars Volta, ale założyli nowy band o nazwie Antemasque.

Mimo znakomitego debiutu „Antemasque”  fani przy każdej możliwej okazji naciskają na Omara i Cedrica, by wznowili działalność The Mars Volta. W sieci co jakiś czas pojawiają się niepotwierdzone informacje o powrocie do poprzedniego szyldu. Artyści nie zamierzają poddać się presji i kontynuują obraną przed rokiem drogę, a Cedric na Twitterze rozwiewa wszelkie wątpliwości. Pozwólcie, że będę pierwszym, który utnie spekulacje dotyczące Volty. Przykro mi, to się nie stanie. Skupiamy się nad drugim i trzecim albumie Antemasque – napisał wokalista grupy.

Latem Antemasque mieli wystąpić po raz pierwszy przed polską publicznością. Niestety, grupa odwołała europejską trasę, w tym zaplanowany na 29 czerwca koncert w Warszawie.

Polecane