Chambao w Polsce z nowym albumem


2012.04.11

opublikował:

Chambao w Polsce z nowym albumem

Gdy Hiszpanie z Chambao ogłosili, że przyjeżdżają do Polski na 2 koncerty (17.06 – Warszawa, 18.06 – Wrocław) można było podejrzewać, że zespół planuje nowe wydawnictwo płytowe. Podejrzenia okazały się właściwe i miesiące spędzone w studiu nagraniowym zaowocowały dobrą wiadomością – 15 maja ukaże się nowy studyjny album grupy, zatytułowany po prostu „Chambao”. Album zwiastuje piosenka „Lo mejor pa ti” (kliknij na tytuł żeby odsłuchać utwór) i będzie to pierwsza nowa kompozycja od czasu wydanego pięć lat temu krążka „Con Orto Aire” z przebojem ‘Papeles Mojados’. Choć szersza publiczność (w naszym kraju) poznała ich w 2006 r. za sprawą hitu ‘Pokito A Poko’, Chambao obecni są na międzynarodowej scenie muzycznej już 10 lat i mają na koncie ponad 700 tysięcy sprzedanych płyt. Wiosna dla miłośników szeroko pojętej ‘world-music’ zapowiada się więc wyjątkowo obiecująco. Utwór jest już do kupienia w serwisie iTunes.

Szczegóły koncertu:

Chambao

17 czerwca 2012, wstęp od godz. 19, start godz. 20

Sala Kongresowa, Warszawa

Ceny biletów: 230 zł, 200 zł, 170 zł, 150 zł, 120 zł, 100 zł

Organizator koncertu: Good Music Productions


KUP BILET:
CHAMBAO

Hiszpańska grupa łącząca flamenco z muzyką etniczną i elektroniką. Zespół powstał w 2001 roku w andaluzyjskiej Maladze, rodzinnym mieście Pabla Picasso, z inicjatywy Holendra Henrika Takkenberga. Wkrótce dołączyli do niego – La Mari, Eduardo „El Edi” Casañ i Dani. Nazwa formacji oznacza w tamtejszym dialekcie rozstawiany na plaży prowizoryczny namiot, mający chronić przed wiatrem i zbyt mocnym słońcem.

Rok później wydali swoją debiutancką płytę Flamenco Chill, która odniosła ogromny sukces komercyjny. Idąc za ciosem, w 2003 roku, ukazał się longplay Endorfinas en la mente. Nad wszystkim czuwał włoski producent i aranżer Bob Benozzo, jednak materiał nagrywany był już bez Takkenberga, który postanowił pożegnać się z zespołem. Mimo to, płyta umocniła ich pozycję na muzycznej scenie Hiszpanii i przyniosła prestiżową nagrodę Ondas.  Następny krążek Pokito a poko trafił na rynek w 2005 roku (a dwa lata później ukazał się Caminando 2001-2006 z podsumowaniem twórczości Chambao) i od tego momentu, za sprawą przebojów Camino Interior i  Pokito A Poko zaczął być niezwykle popularny również nad Wisłą. W 2007 roku zespół w nowym, siedmioosobowym składzie nagrał świetnie przyjętą płytę Con otro aire. Pod koniec marca 2010 roku wydana została ostatnia pozycja w dyskografii Chambao – koncertowa płyta En el fin del Mundo, będąca zapisem ich tournee po Ameryce Południowej.

W listopadzie 2007 r. grupa zagrała dwa wyprzedane koncerty w Polsce: w warszawskiej Sali Kongresowej i wrocławskiej Wytwórni Filmów Fabularnych – każdemu z nich towarzyszyły owacje na stojąco, a grupa bez dwóch zdań zachwyciła polską publiczność. Teraz ma szansę zrobić to ponownie.

Polecane

Share This