Chamom i prostakom mówimy „fuck off”


2011.05.30

opublikował:

Chamom i prostakom mówimy „fuck off”

No i stało się. Mamy bardzo złą wiadomość dla chamów, prostaków, oszołomów, półgłówków i wszelakiej maści hejterów. System komentarzy na CGM.pl został w pełni zintegrowany z Facebookiem. Teraz jednym, środkowym palcem wybieramy opcję „zablokuj użytkownika” i wszystkie „wypociny” hejtera widoczne są jedynie dla jego znajomych, a nasi czytelnicy mają spokój.

Od dawna mieliśmy (my, jako CGM.pl i nasi czytelnicy) problem z bzdurnymi, nic nie wnoszącymi a obrażającymi wszystkich dookoła komentarzami. Te najbardziej wulgarne, ociekające ślepą nienawiścią lub celowo i bezzasadnie obrażające usuwaliśmy w miarę możliwości. Kasowaliśmy linki do gier i inne bzdury. Ale nie o to chodzi. Nie po to prowadzimy jeden z najstarszych i największych z niezależnych serwisów muzycznych by użerać się matołami, którzy termin „wolność słowa” rozumieją wyjątkowo opacznie.

Z nikim nie ścigamy się na ilość komentarzy pod naszymi materiałami, newsami, zdjęciami. Nie o to tu chodzi. CGM.pl to portal, w którym jest miejsce dla każdej muzyki. Trzeba o tym pamiętać, choć pewnie nie ma wśród nas nikogo, kto lubiłby wszystkie jej odmiany i odcienie.

W połowie maja br zapytaliśmy się czytelników na naszym profilu na Facebooku, czy komentarze na CGM.pl powinny być moderowane. Ponad 80% z pół tysiąca odpowiedzi było twierdzących. Przestaliśmy mieć jakiekolwiek wątpliwości.

Po kilkudziesięciu godzinach funkcjonowania „nowych komentarzy” wiemy, że wykonaliśmy słuszne posunięcie. Liczba wypowiedzi spadła, ale ich „jakość” wzrosła radykalnie (i do kwadratu). I o to właśnie chodzi. Rozmawiajmy o muzyce, nawet schodźmy z tematu, ale róbmy to jak cywilizowani ludzie, na poziomie, z klasą. Wymieniajmy się wrażeniami, nie inwektywami.

Wszystkich chamów i prostaków, których treścią życia jest ślęczenie przed klawiaturą i wystukiwanie postów obraźliwych dla innych – nieważne, artystów czy czytelników – serdecznie zapraszamy na inne portale i serwisy, w których można się anonimowo wyżyć. Bawcie się tam dobrze. Wróćcie, jak dorośniecie.

Obowiązku komentowania nie ma, tak jak nie trzeba mieć konta na FB, by móc komentować na CGM.pl. Posiadacze kont Yahoo, AOL, Hotmail też mogą się zalogować i dodawać swoje wypowiedzi. Prawdopodobnie kolejni użytkownicy będą mieli taką możliwość wraz z rozszerzaniem funkcjonalności przez adminów Facebooka. To kwestia czasu.

„Usuń komentarz” oraz „Zablokuj użytkownika” – lubimy te funkcje. Używamy ich do oczyszczania komentarzy z hejterów. Dyskutuj, krytykuj, proszę bardzo, ale nie wylewaj swoich frustracji tutaj.

Tagi


Polecane

Share This