Chaos Engine Research w Nuclear Blast Records


2014.09.01

opublikował:

Chaos Engine Research w Nuclear Blast Records

Nuclear Blast Records będzie dystrybutorem najnowszej produkcji częstochowskiego zespołu Chaos Engine Research. Tym samym C.E.R stał się czwartym zespołem z Polski, któremu udało się nawiązać współpracę z niemieckim gigantem. Wcześniej dokonały tego zespoły Decapitated, Behemoth i Vader.

   

To, że znaleźliśmy się w tak doborowym towarzystwie jako zespół będący bądź co bądź na początku muzycznej drogi ze swoim debiutanckim krążkiem jest dla nas naprawdę wielkim wyróżnieniem i daje ogromną satysfakcję i kopniaka do przodu – komentuje Marcin Grobelak, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów w zespole Chaos Engine Research.

Premiera płyty odbędzie się 29 września (została przesunięta o miesiąc, gdyż początkowo była zapowiadana na 25 sierpnia). Na stronie Nuclear Blast  ruszyła przedsprzedaż albumu „The Legend Written By An Anonymous Spirit Of Silence”.

 

Mighty Music/Target Group – główny wydawca płyty „The Legend Written by an Anonymous Spirit of Silence” – to jedna z największych wytwórni płytowych w Skandynawii, która może poszczycić się współpracą z artystami takimi, jak Björk, Iggy Pop, Sinead O`Connor czy Whitesnake. Mighty Music/Target Grop zapewnia wydanie albumu grupy Chaos Engine Research również w wytwórniach: Border (Szwecja), Indie (Norwegia), Supersounds (Finlandia), Plastic Head (Wielka Brytania), Soundworks/Season of Mist (Francja), Soulfood (Niemcy, Austria, Szwajcaria), Audioglobe (Włochy), Soundforge (Grecja), Mastertrax (Hiszpania), Recital/Fiomusica (Portugalia), Metal Mind (Polska) oraz MVD (Stany Zjednoczone).

Zespół zadbał także o Wschód. Wydawcą albumu na terenach wschodnich (Ukraina, Litwa, Łotwa, Białoruś i Rosja) jest wytwórnia Metal Scrap Records. Płyta dostępna będzie również w formie cyfrowej za pośrednictwem serwisów takich jak iTunes, Wimp i Spotify.

Polecane

Share This