„Chciałbym uniknąć porównań do poprzedniej płyty” – Ment XXL o nadchodzącym krążku Rasmentalism


2015.03.27

opublikował:

„Chciałbym uniknąć porównań do poprzedniej płyty” – Ment XXL o nadchodzącym krążku Rasmentalism

Za niewiele ponad dwa tygodnie do sprzedaży trafi nowy album Rasmentalism zatytułowany „Wyszli coś zjeść”. Płyta była jednym z tematów rozmowy Artura Rawicza z Rasem i Mentosem. Wywiad, który zarejestrowaliśmy w trakcie SnowShow Music Fest w Les Orres pokażemy Wam w przyszłym tygodniu.

O nowej płycie Rasmentalism wiemy już sporo. W sieci pojawiły się już cztery single, ponadto przed kilkoma dniami szef Asfalt Records Tytus podzielił się odczuciami  na temat nadchodzącego albumu swoich podopiecznych. Co o „Wyszli coś zjeść” mówią sami artyści? Chciałbym uniknąć porównań do poprzedniej płyty – mówi Arturowi Rawiczowi Ment XXL. A co jeśli ktoś będzie chciał porównać? Zacząłbym od tego, że są dwie płyty równolegle wydane i mamy stwierdzić, która jest fajniejsza. Bez genezy, która była pierwsza i tak dalej. Wydaje mi się, że ta nowsza jest lepsza – odpowiada producent.

Wśród gości na nowym krążku znaleźli się m.in. Sokół, Quebonafide, Dwa Sławy, Klaudia Szafrańska z XXanaxxu, Sławek Uniatowski i Tomson z Afromental. Rozrzut spory, dlatego pytaliśmy artystów, czy nie obawiają się nadmiernego eklektyzmu? Chcieliśmy zrobić coś takiego, żebyś powiedział, że jest rozstrzał – tłumaczy Mentos. Ras dodaje: Zawsze skupiamy się na tym, że robimy albumy, a nie jakiś zlepek kawałków, więc mam nadzieję, że ta tracklista jest spoko. Nigdy nie robimy koncept albumów, ale to trzyma się kupy. Ment uzupełnia: Wydaje mi się, że jest bardziej różnorodna, a mimo to bardziej spójna niż poprzednia.

Polecane

Share This