Chemia, Tarantino oraz Miss Śląska i Zagłębia (wideo)


2013.10.01

opublikował:

Chemia, Tarantino oraz Miss Śląska i Zagłębia (wideo)

W Kanadzie właśnie poznali smak muzycznej Chemii, a polscy fani będą musieli poczekać jeszcze do 4 października, kiedy to ukaże się nowy krążek grupy – „The One Inside”. Już teraz zobaczyć można dwa teledyski, które promują ten krążek: żywiołowy „Bondage Of Love”  oraz tarantinowski „Hero”. Za realizację „Bondage of Love” odpowiedzialny był laureat nagrody Fryderyka i Yach Film Festivalu, Paweł Bogocz. Reżyser ten znany jest także ze współpracy z takimi artystami jak R.E.M., Soulfly, Dżem czy IRA.

Paweł postanowił potraktować temat typowo wizerunkowo, stąd też brak fabuły – tłumaczy Łukasz Drapała, wokalista grupy. Chcieliśmy, żeby słuchacze zapoznali się z zespołem, nie tylko stylistycznie, ale też i wizerunkowo. Teledysk ma dużo efektów koloryzacyjnych i filtrów, co miało dodać mu pazura i ostatecznie podkręciło jeszcze efekt końcowy. Zespół wykonuje numer w studio fotograficznym, a fotografem jest Miss Śląska i Zagłębia 2013 – Klaudia Musiał. Klaudia jest w bieliźnie, bo inaczej nie chcieliśmy wyjść na plan.

Drugi wideoklip, który powstał do utworu „Hero”, na pewno do gustu przypadnie wszystkim zwolennikom przewrotnych historii w stylu Tarantino: Spędziliśmy dwie noce przy pracy nad tym teledyskiem – wspomina Drapała. Ludzie, z którymi pracowaliśmy, mimo młodego wieku okazali się niesamowicie profesjonalni. To była sama przyjemność. Wszystko było dopięte na ostatni guzik, scenariusz taki, jak chcieliśmy, tylko komary nie czuły powagi sytuacji. To chyba najlepsze wideo jakie zrobiliśmy do tej pory. W latach 90-tych w MTV leciała muzyka, a obrazowały ją teledyski z fabułą i właśnie takie coś zamarzyło się i nam. Jest krew, pot, łzy, przemoc i wybuchy. Zupełnie jak na próbach. Klip wyreżyserowany został przez jedne z najbardziej utalentowanych młodych artystek, Julię Rogowską i Magdalenę Załęcką.

Tagi


Polecane

Share This