Cher zapowiada nową płytę


2018.08.10

opublikował:

Cher zapowiada nową płytę

foto: mat. pras.

Legendarna piosenkarka Cher zapowiedziała nowy album. Artystka nie zaprezentuje na nim jednak własnego repertuaru. Za sprawą planowanego na 28 września krążka „Dancing Queen” Cher chce oddać hołd zespołowi ABBA.

Cher to artystka wszechstronnie uzdolniona, prawdziwa ikona muzyki, która ma na swoim koncie takie nagrody jak: Oscar, Emmy czy Grammy. Ostatnio wystąpiła też w drugiej części ekranizacji kultowego musicalu „Mamma Mia: Here We Go Again!”, który jest obecnie wyświetlany w kinach na całym świecie. Praca przy tej produkcji zainspirowała ją do wydania albumu z coverami znanego wszystkim zespołu ABBA.

„Mamma Mia! Here We Go Again” inspiracją do nagrania płyty

Jak mówi sama Cher: – Zawsze lubiłam zespół ABBA, oryginalną wersję musicalu „Mamma Mia” widziałam na Broadwayu aż trzy razy! Po wystąpieniu w filmie „Mamma Mia! Here We Go Again”, przypomniałam sobie jak wspaniałe i ponadczasowe są piosenki ABBY, wtedy właśnie pojawił się pomysł na album. Zaśpiewanie ich utworów było trudniejsze niż myślałam, ale jestem bardzo zadowolona z ostatecznego efektu. Nie mogę się doczekać premiery albumu, to idealny moment.

Album „Dancing Queen” został nagrany w Londynie i Los Angeles a za produkcję odpowiada Mark Taylor (który wcześniej pracował z artystką nad jej hitem “Believe”).

Tracklista albumu „Dancing Queen”:
1. Dancing Queen
2. Gimme! Gimme! Gimme! (A Man After Midnight)
3. The Name Of The Game
4. SOS
5. Waterloo
6. Mamma Mia
7. Chiquitita
8. Fernando
9. The Winner Takes It All
10. One Of Us

Polecane

Share This