Chet Faker, Bilal i Gonjasufi nie przyjadą na Tauron Festiwal Nowa Muzyka


2014.08.19

opublikował:

Chet Faker, Bilal i Gonjasufi nie przyjadą na Tauron Festiwal Nowa Muzyka

Z ogromnym smutkiem zmuszeni jesteśmy poinformować Was, że Chet Faker (na zdjęciu – przyp. red.) nie wystąpi na Koncercie Otwarcia IX Tauron Festiwal Nowa Muzyka 2014. Niestety Chet z nieznanych nam przyczyn odwołał swój występ w Katowicach, za co serdecznie przeprasza wszystkich swoich fanów – czytamy na fanpage`u katowickiego festiwalu. Niestety, to nie jedyna zmiana – z udziału w imprezie wycofali się także Bilal i Gonjasufi. Organizatorzy znaleźli już zastępstwa, szczegóły w poniższym oświadczeniu.

Sam festiwal rozpocznie się w czwartek i potrwa do niedzieli.Pomimo dokładanych co roku wielu starań, by zorganizować festiwal z Waszych i naszych muzycznych marzeń, sprowadzić artystów, którzy wnoszą świeży powiew do współczesnej muzyki i zaprezentować wykonawców niezwykle rzadko goszczących w Polsce, zdarza się, że losowe wydarzenia zmuszają nas do zmiany programu. Z przykrością informujemy, że tak również będzie i w tym roku, ponieważ mimo trwających od miesięcy rozmów, jesteśmy zmuszeni odwołać występ jednej z gwiazd, na której występ w ramach koncertu otwarcia cieszyliśmy się niezmiernie. Niestety, Chet Faker nie mogąc wywiązać się z powodu nieprzewidzianych okoliczności wszystkich nałożonych na niego zobowiązań, został zmuszony do odwołania występu w Katowicach, za co serdecznie przeprasza wszystkich swoich fanów.

Wierzymy również, że Chet Faker da z siebie wszystko podczas listopadowych występów w Polsce, które zobaczycie w Krakowie i Warszawie w ramach cyklu Before Tauron Nowa Muzyka 2015. Bilety zakupione na koncert otwarcia TNM 2014 (bilet na 21.08., jednodniowy) zachowują swoją ważność i upoważniają do wstępu na jedną z tych imprez w przypadku rezygnacji z udziału w pierwszym dniu festiwalowym. Można je również zwrócić w punktach zakupu.

Mamy jednak olbrzymią nadzieję, że uda nam się wynagrodzić nieobecność Fakera, zapraszając w jego miejsce Sohna, którego album Tremors, opublikowany w lipcu tego roku, to bez wątpienia jedno z największych tegorocznych odkryć. Wielkie nadzieje rozbudził już dwa lata temu świetną EP-ką The Wheel, a jego pierwsza długogrająca płyta potwierdziła, że mamy do czynienia z talentem wokalnym na miarę Jamesa Blake’a, mocno ukorzenionym w soulu i R&B. Podążając ścieżkami taneczno-elektronicznych eksperymentów spod znaku The Weekend czy When Saints Go Machine, Sohn zabiera słuchaczy podczas występów w emocjonalną,  pełną wzruszeń podróż, pokazując paletę swoich niezwykłych umiejętności wokalnych.

Z równie wielkim smutkiem musimy poinformować, że z niezależnych od nas przyczyn także Bilal i Gonjasufi nie pojawią się na tegorocznym Tauron Nowa Muzyka. Sceny jednak nie pozostaną puste, wciąż staramy się o zapełnienie wszystkich luk w programie festiwalu, tak byście nawet przez chwilę nie zostali bez muzyki, a pierwszym z nowych artystów, których możemy już z cała pewnością zapowiedzieć, jest patten, dbający o anonimowość DJ i producent, którym zaopiekowała się ostatnio wytwórnia WARP, publikując w tym roku jego album Estoile Naiant stanowiący zwieńczenie kilkuletniej kariery i krok w stronę dotarcia do szerszej publiczności. Jego muzyka to atmosferyczna mieszanka szumów, klików, ambientowych plam dźwięku i sporadycznych bitów, utrzymana w tradycji spod znaku Boards of Canada i The Dead Texan, doskonała dawka minimalowych hipnotycznych dźwięków, najeżona zaskakującymi pomysłami, która już pięć lat temu zapewniła mu tytuł najciekawszego młodego artysty zdaniem magazynu Pitchfork. Mamy nadzieję, że w niezwykłych przestrzeniach Muzeum Śląskiego jego muzyka zabrzmi tak, by pozwolić Wam zapomnieć o odwołanych występach.

Na koniec raz jeszcze chcemy przeprosić wszystkich, dla których koncerty odwołanej trójki artystów miały być najważniejszymi punktami tegorocznego programu, również dla nas jest to cios. Mamy jednak nadzieję, że zostaniecie z nami podczas festiwalu, ciesząc się muzyką wykonawców i zespołów, dla których występy w Katowicach są niepowtarzalną okazją do spotkania z wyrobioną i otwartą na nową muzykę publicznością.

Polecane

Share This