Chopin na dropsach

Z okazji ustanowienia roku 2010 Rokiem Fryderyka Chopina zespół Defrikz przygotował swoją propozycję muzyczną dla uczczenia pamięci tego znakomitego kompozytora.


2010.02.11

opublikował:

Chopin na dropsach

„Etiuda Ewolucyjna” w wykonaniu formacji Defrikz to elektroniczna adaptacja Etiudy c-moll op. 10 nr 12, nazywanej Etiudą Rewolucyjną. Duża dawka syntetycznego brzmienia zainspirowana twórczością Fryderyka Chopina ma zdaniem zespołu pokazać młodej publiczności, że kompozycje Chopina nie są nudne i przestarzałe.

„Fryderyk Chopin tworzył dzieła monumentalne. Tkwi w nich niesamowita moc. Partytury Chopina dają ogromne pole do popisu, a nasza wersja etiudy to zaledwie fragment tego, co można zrobić z jego muzyką.” – Komentują członkowie Defrikz.

Nie bez znaczenia jest również kontrowersyjna okładka singla, która w wyraźny sposób skierowana jest do słuchaczy muzyki klubowej. Choć można ją interpretować na wiele sposobów, nawiązanie wydaje się być oczywiste.

„Okładka ma pokazać, trochę przewrotnie, że Chopin jest dla każdego. Po prostu Chopin w pigułce” – dodają kompozytorzy z Defrikz.

Posłuchaj!


Singiel zatytułowany „Etiuda Ewolucyjna” można legalnie pobrać w pliku MP3 z tych adresów:

http://wyslijto.pl/plik/6c40w2rr24 lub http://www.megaupload.com/?d=VDKJZ2XH

***

Defrikz to rewelacyjny klubowy duet prosto z serca Polski, stworzony przez dwóch przyjaciół: Arcoxa & Grzecha. Grupa ma na swoim koncie kilka sporych osiągnięć, między innymi nominację do nagród Eska Music Awards 2008.

Największym przebojem grupy jest utwór „Round and Round”, który znalazł się na liście przebojów radia Eska, gdzie przez kilka tygodni okupował jej pierwsze miejsca. Nie ma w tym nic dziwnego! „Round and Round” to rewelacyjne połączenie melodyjnych syntezatorów wraz z potężną dawką energii. Ten kawałek wprowadza w euforię nie jednego melomana i to nie tylko muzyki klubowej.

Jako jedyny polski skład zagrali na dużej scenie Global Gathering 2008 w Poznaniu. W wyjątkowo dynamicznym stylu poprzedzili występy takich gwiazd jak ATB, Eric Prydz , David Guetta , czy Ferry Corsten.

Zespól powstał na początku 2007 roku, ale samą muzyką autorzy zajmują się już ponad 12 lat. Arcox ma na swoim koncie suporty przed takimi gwiazdami jak Dr.Motte, CJ Stone, czy Barthezz. Grzech znany jest w środowisku hiphopowym z dobrych beatów i nie standardowych pomysłów.

Muzycy tej formacji zgadzają się na każdym etapie twórczym. Muzyka to dla nich przede wszystkim pasja, a nie praca. Kochają to, co robią i bez wątpienia są w tym świetni. Nie boją się innowacji. Eksperymentują łącząc różne style – od trip hopowych zwolnień, po drumnbassowe łamańce, rodem z mrocznych klubów.

Kolejne single grupy Defrikz z pewnością zaskoczą nie tylko ich fanów, ale również sympatyków innych gatunków muzycznych. Płyta, którą przygotowują, będzie zróżnicowana, lecz utrzymana w ich Elektro-Freaky-Popowym stylu.

Tagi


Polecane