Chris Sheldon producentem płyty Maqamy


2012.04.02

opublikował:

Chris Sheldon producentem płyty Maqamy

Producentem krążka jest znany ze współpracy z Foo Fighters czy Skunk Anansie Chris Sheldon

Warszawska Maqama to od początku swego działania zespół zaangażowany społecznie. Aktywnie współpracuje z Polską Akcją Humanitarną. Podobnie, jak podczas promocji debiutu, również i tym razem muzycy programowo wspierają tę organizację.  – Nie wystarczy robić muzyki, trzeba być świadomym społecznie. Wykorzystujemy to, że ludzie nas słuchają, by przekazać im coś więcej, niż dźwięki – przekonuje Kamil Haidar, lider i wokalista zespołu.

Nowy album zespołu Maqama powstaje w Los Angeles. Dystrybutorem płyty w Polsce jest Fonografika. Krążek zatytułowany „Gospel of Judas” zawiera 10 rockowych kawałków, które nagrane zostały w Polsce, Anglii i USA. Producentem ośmiu tracków na płycie jest Chris Sheldon, znany ze współpracy z Foo Fighters, Skunk Anansie, Rogerem Watersem, Biffy Clyro czy Anthrax.

Gościnnie w nagraniach wziął udział dUg Pinnick, wokalista i lider King`s X. – Jestem pod wrażeniem waszego spojrzenia na muzykę – mówił podczas nagrań w BlackSound Studio w LA – to jest właśnie prawdziwy rock! Grany z serducha!

Polecane

Share This