Cira kończy prace nad albumem


2012.10.22

opublikował:

Cira kończy prace nad albumem

Urodzony w Białymstoku poeta, muzyk, rysownik, osoba mocno powiązana z teatrem i filmem oraz przede wszystkim raper Michał Ciruk, znany też pod ksywkami „Cira”, „Cirson” czy „Cirap”, kończy prace nad solowym albumem „Plastikowy Kosmos”. Płyta w całości wyprodukowana przez Szatta z „Nocne Nagrania” ukaże się na rynku na początku 2013 roku nakładem wytwórni Step Records.

„Materiał jest gotowy w 90 procentach i zostało tylko kilka szlifów, mixów i poprawek. Na początku nowego roku zabiorę Was na przelot po Kosmosie. Plastikowym, jak i po tym bardziej niż rzeczywistym…” – mówi raper, współzałożyciel takich składów jak Fama Familia czy Panorama Paru Faktów. „Plastikowy Kosmos to sztuczny raj, kolagenowa ułuda, nieprawdziwe piękno, farmazon ale też odskocznia w inny wymiar, wytchnienie i wędrówka po orbitach”.

Do tej pory Cira znany był hip-hopowej społeczności z dwóch, dobrze przyjętych płyt z

cyklu „Zapracowany Obibok”. Ostatni rok muzyk poświęcił pracy nad nowym, solowym

wydawnictwem. Wytężony okres pisania nowych utworów został urozmaicony gościnnymi udziałami na płycie Donatana „Równonoc” czy „Knajpie Upadłych Morderców” Hukosa.„Od dłuższego czasu chodził za mną pomysł zrobienia materiału z jednym producentem. Chciałem zrobić album spójny muzycznie, album który tworzy niejako jeden długi przemyślany kawałek. Wybór producenta był prosty. W okresie kiedy kołatał mi po głowie ten pomysł, sporo bitów podsyłał mi Szatt. Byłem i jestem nadal pod wrażeniem jego brzmienia”
– tłumaczy raper pomysł zrobienia płyty z jednym producentem. „Dogadaliśmy i poszło. Plastikowy Kosmos to eklektyczne, nocne, niebanalne bity Szatta”.

Album „Plastikowy Kosmos” będą promować single „Sz cz”, „Trzym fason” oraz numer „Przybywa nam lat” oparty na samplu z utworu „Spocząć” Anny Jantar.

Tagi


Polecane

Share This