Closterkeller zaprasza na finał trasy jubileuszowej


2013.11.26

opublikował:

Closterkeller zaprasza na finał trasy jubileuszowej

Najbardziej wyrazisty zespół nurtu klimatycznego polskiego rocka – Closterkeller, zagra w ramach obchodów XXV-lecia nieprzerwanej działalności na scenie warszawskiego Klubu Progresja już 30 listopada.

Closterkeller, czołowy przedstawiciel nurtu klimatycznego rocka na polskiej scenie w tym roku obchodzący XXV-lecie nieprzerwanej działalności. Od lat niezmiennie plasuje się na wysokich pozycjach w rankingach polskich zespołów rockowych.

Liderką zespołu jest Anja Orthodox – jedna z czołowych, polskich wokalistek rockowych, obdarzona charakterystycznym głosem, charyzmą i manierą wokalną, która uczyniła z niej wzorzec do naśladowania dla wielu młodych wokalistek rockowych, także i poza granicami Polski. Teksty Anji – mroczna i pełna metafor poezja stanowią także bardzo ważny atut zespołu Closterkeller, również w angielskich wersjach, które prezentowane są na zagranicznych koncertach grupy. W ciągu swojej kariery zespół zyskał miano formacji kultowej na polskiej scenie. Grono słuchaczy Closterkeller jest bardzo szerokie. Jest ceniony zarówno przez starszych, jak i młodszych fanów pięknej muzyki, od gotyku przez rock do nawet popu. Bierze się to niewątpliwie z dużej różnorodności stylistycznej utworów zespołu. Od czasów debiutu muzyka grupy przeszła ewolucję od chorych, zimnofalowych brzmień, poprzez flirt z ciężkim metalem, aż do psychodelicznego, nieco zakręconego pop-rocka, a cała ta muzyczna budowla dumnie stoi na potężnym, gotyckim

fundamencie.

Polecane

Share This