Co z karą za koncert Kasi Kowalskiej w Ciechanowie? Sąd wydał decyzję


2021.01.30

opublikował:

Co z karą za koncert Kasi Kowalskiej w Ciechanowie? Sąd wydał decyzję

foto: mat. pras.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie stwierdził nieważność decyzji Sanepidu o nałożeniu na miasto Ciechanów kary za koncert Kasi Kowalskiej. Przypomnijmy: Kasia Kowalska zagrała 2 maja koncert w ramach akcji „Koncertowanie pod blokami” w Ciechanowie. Występ miał na celu urozmaicić mieszkańcom stagnację związaną z pandemią koronawirusa oraz obowiązującą wtedy kwarantanną. Akcja zakładała, że mieszkańcy będą słuchać muzyki z okien i balkonów oraz za pośrednictwem live streamu, ale część z nich postanowiła wyjść z domów i przyjść pod scenę. Złamano zasady kwarantanny, ponieważ przyszło około sto osób (obowiązywał zakaz zgromadzeń), a policja wszczęła czynności w sprawie bezpośredniego narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Sanepid nałożył na miasto karę w wysokości 30 tysięcy złotych. Urząd miasta zapłacił i jednocześnie złożył odwołanie.

SPRAWDŹ TAKŻE: Sanepid zgodził się na koncert w kościele w czasie pandemii. Po fali krytyki muzycy wycofali się z przedsięwzięcia

Teraz urząd miasta poinformował, że Wojewódzki Sad Administracyjny w Warszawie stwierdził nieważność decyzji o nałożeniu na miasto Ciechanów kary w związku z wydarzeniem „Koncertowanie pod blokami”. Jak przekazali urzędnicy, decyzja sądu tylko potwierdza zarzuty miasta o bezprawności działań sanepidu, ale i wadliwości prawnej przepisów wydanych przez rządzących. Jednocześnie miasto ma podjąć kroki prawne, które mają pociągnąć państwowych urzędników do odpowiedzialności w tej sprawie. Rzeczniczka ciechanowskiego urzędu powiedziała, że jeśli po uprawomocnieniu się decyzji sądu pieniądze nie zostaną zwrócone, to sprawa zostanie skierowana do komornika.

OBSERWUJ NAS NA FACEBOOKU

Polecane

Share This