Coma na żywo w Gdańsku


2019.03.21

opublikował:

Coma na żywo w Gdańsku

fot. mat. pras.

Już jutro w gdańskim Starym Maneżu wystąpi Coma. Dowodzony przez Piotra Roguckiego zespół odwiedzi Trójmiasto w ramach trasy Witajcie w Naszej Bajce, podczas której promuje swoją najnowszą płytę „Sen o 7 szklankach„.

Tym razem zdecydowaliśmy się na płytę z coverami. To studyjna wersja naszej przygody plenerowej. W sierpniu 2018 mieliśmy przyjemność zagrać projekt specjalny dla festiwalu Męskie Granie. Chcieliśmy zrobić piosenki filmowe, okazało się, że najlepsze znaleźliśmy w filmach dla dzieci. Spore było nasze zaskoczenie kiedy aranżując utwory np. z „Pana Kleksa” odnajdowaliśmy nieoczywiste, psychodeliczne i czasem trochę mroczne konteksty. Zarówno teksty jak i muzyka z tych kawałków to nie jest naszym zdaniem typowa lektura dla dzieci. Pracując nad materiałem próbowaliśmy wyeksponować maksymalnie dziwność i uniwersalny przekaz tych piosenek, przepuścić je przez rockowy magiel Comy i uzyskać ponadgodzinny mocny, trochę nostalgiczny i transowy koncert, uzupełniony wizualizacjami z filmów – wyjaśniają muzycy.

–  Na koncertach oprócz seta z piosenkami takimi jak „Meluzyna”, „Z poradnika młodego zielarza” „Pi i Sigma”, „Fantazja”, „Pożegnanie z bajką”, „Ratujmy kosmos”, „Czemu nas tam nie ma” i inne, będzie również można usłyszeć tradycyjny repertuar zespołu. Jeśli ktoś miałby ochotę przybyć z dziećmi, to ułatwiliśmy dostęp do wydarzenia, organizując koncerty o maksymalnie wczesnych porach (oczywiście tam gdzie to było możliwe). Zapraszamy do naszej bajki – zachęca grupa.

Tagi


Polecane

Share This