Combichrist wystąpi przed Rammstein


2010.01.30

opublikował:

Combichrist wystąpi przed Rammstein

Grupa Combichrist wystąpi 12 marca br. w Hali Arena w Łodzi jako support zespołu Rammstein.

Przypomnijmy, że Combichrist miał juz okazję wystąpić dla polskiej publiczności 27 listopada w katowickim Spodku również w roli supportu grupy Rammastein.

Pomysłodawcą zespołu Combichrist jest Andy LaPlegua, który tworzył muzykę przez większość swojego życia. Przed założeniem Combichrist współtworzył grupy Fleshfire oraz Lash Out. Im dłużej jednak LaPlegua był członkiem zespołu Lash Out, tym bardziej czuł się ograniczony uprawianymi przez grupę stylami muzycznymi – hardcorem i metalem. Postanowił rozpocząć nowy etap w rozwoju muzycznym, eksperymentując z elektroniką. W ten sposób, początkowo jako projekt solowy, powstał Icon of Oil, do którego z czasem dołączyli Sebastian Komor i Christian Lund.

Kiedy Andy zaczął ponownie poszukiwać bardziej ostrych dźwięków, rozpoczął współpracę z wytwórnią Out of Line, czego owocem było wydanie albumu The Joy of Gunz, który był pierwszym krążkiem wydanym już pod nazwą Combichrist.

Kolejny album Combichrist – Everybody Hates You wydany w marcu 2005 roku był krokiem milowym w karierze zespołu, ponieważ ukazał się również na rynku amerykańskim nakładem Metropolis Records. Sukces płyty umożliwił zespołowi wyruszyć w trasę koncertową po Stanach.

W roku 2007 ukazał się album What The Fuck Is Wrong With You People. Najnowszy krążek Today We Are All Demons wydany w styczniu 2009 roku łączy dotychczasowe charakterystyczne dla Combichrist dżwięki z zupełnie nowymi, nadając grupie nowy kierunek rozwoju. Na nowym albumie uslyszeć można rock, metal, industrial i alternatywny dance.

Szczegóły dotyczące koncertu dostępne są na LiveNation.pl a zespołu Combichrist na combichrist.com.

Polecane

Share This