Conner Youngblood – wielka nadzieja Ninja Tune we wrześniu w Warszawie


2016.07.13

opublikował:

Conner Youngblood – wielka nadzieja Ninja Tune we wrześniu w Warszawie

Conner Youngblood to nowy artysta w obozie Ninja Tune. Utalentowany multiinstrumentalista i wokalista z Dallas niedawno poprzedzał występy Aurory, zaś 22 września zagra koncert w Warszawie w Cafe Kulturalna. Bilety w cenach 35/39 pln są już na Eventim.pl.

Wygląda jak młody Basquiat, świetnie jeździ na desce, uwielbia Becka, Sufjana Stevensa i Gorillaz. Ukończył prestiżowy uniwersytet Yale, gdzie poza siedzeniem w bibliotece i skateboardingiem, trenował zapasy i pisał swoje piękne piosenki. Sporo grywał też w „Tony Hawk’s Pro-Skater.” Jak mówi, jego ulubionym bohaterem był gwiazdor europejskiego skateboardingu – Rune Glifberg, dlatego m.in. nauczył się duńskiego. W Kopenhadze czuje się zresztą jak w rodzinnym Dallas. Wyraźnie ze Skandynawami dogaduje sie całkiem dobrze, w tym roku na swoją trasę koncertową zabrała go bowiem wschodząca gwiazda norweskiej sceny – Aurora.

Debiutancka EP-Ka Youngblooda „The Generation Of Lift” to pełna swobody fuzja folkowej melodyki, subtelnej elektroniki i hiphopowego luzu. Nic dziwnego, ze nagrania zachwyciły nie tylko krytyków, ale też szefów Ninja Tune, którzy niedawno podpisali z Connerem kontrakt na debiutancki album, który ma się ukazać w 2017 roku nakładem Counter/Ninja Tune.

 

Polecane

Share This