„Crown” – nowy singiel i wideo Stormzy’ego


2019.06.22

opublikował:

„Crown” – nowy singiel i wideo Stormzy’ego

Wielokrotnie nagradzany brytyjski muzyk Stormzy, który będzie headlinerem nadchodzącego Glastonbury Festival, zaprezentował dzisiaj nowy singiel „Crown”. Piosenka pojawiła się w sieci wraz klipem prezentującym jej wykonanie na żywo.

Za produkcję utworu odpowiadają MJ Cole i Jimmy Napes, są oni również współautorami „Crown”. Piosence towarzyszy klip ukazujący Stormzy’ego oraz wspierający go chór gospelowy podczas sesji nagraniowej w kultowym londyńskim The Church Studio.

Zanim Stormzy wydał swój platynowy debiutancki album, „Gang Signs & Prayer” w lutym 2017 roku, był okrzyknięty jednym z najbardziej obiecujących raperów na brytyjskiej scenie muzycznej. Kilka lat później Stormzy stał się jednym z najbardziej inspirujących brytyjskich artystów, znacząco przekształcając undergroundowy krajobraz muzyczny i będąc prawdziwym głosem ruchu równouprawnienia.

Mimo, że Stormzy ponad rok nie był obecny na scenie muzycznej, kontynuował działalność filantropijną. W lipcu zeszłego roku Stormzy stworzył „The Stormzy Scholarship” – stypendium, które opłaca naukę dla dwóch studentów rocznie na Uniwersytecie Cambridge. Następnie, zaprezentował #Merky Books, we współpracy z Penguin Random House UK, na łamach którego wydał swoją własną książkę „Rise Up: The Story So Far”. Wkrótce potem ujawnił „Writers’ Prize” (Nagrodę dla Pisarzy) – inicjatywę poszukującą najlepszych pisarzy nowego pokolenia. Ponadto w styczniu 2018 ogłosił powstanie swojej własnej wytwórni muzycznej #Merky Records, która będzie podpisywać nowe wschodzące talenty.

Stormzy został pierwszym w historii brytyjskim raperem, który będzie headlinerem na Glastonbury Festival, największym na świecie festiwalu muzycznym. Następnie uda się na Ibizę na swój coroczny #Merky Festival – dwudniowy event, na którym wystąpią najbardziej pożądani brytyjscy artyści. W tym roku festiwal wyprzedał się w 48 godzin, stając się pierwszym biletowanym wydarzeniem w historii Ibizy, na który wszystkie bilety sprzedały się przed dniem imprezy.

Polecane