Czy numer AdMy o przemocy domowej jest o Kartkym?


2022.06.02

opublikował:

Czy numer AdMy o przemocy domowej jest o Kartkym?

fot. P. Tarasewicz

Kiedy AdMa podzieliła się z fanami kawałkiem „BoogieMan”, nie brakowało komentarzy, których autorzy sugerowali, że raperka nawiązuje do Kartky’ego, którego była partnerka oskarżała o stosowanie przemocy domowej. W rozmowie z Marcinem Flintem raperka odnosi się do tej teorii, mówiąc, że kawałek ma znacznie bardziej uniwersalny wymiar.

– Myślisz, że to jest o Kartkym? Akurat ten numer nie – komentuje artystka.

AdMa podejmuje temat przemocy domowej, apelując do ofiar, by nie godziły się na swój los, ale zawsze szukała pomocy. Raperka zauważa problem w tym, że osoby doświadczające przemocy często nie wiedzą, dokąd mogą się udać, by uzyskać pomoc.

– „Jest kupa ludzi i instytucji, którzy ci pomogą i nie musisz zostawać w domu. Możesz się teraz spakować i wyjść. Nic nie stoi na przeszkodzie. Tylko ty decydujesz o swoim życiu” – tego nie widziałam. Mówimy o tym, jak rozpoznać sprawcę przemocy, ale wiem, że pomagacz nie może ci powiedzieć wprost, bo to musi być twoja decyzja. Potrzebujesz osoby, która powie ci: „dziewczyno, musisz to zmienić, walcz o swoje dzieci” – mówi artystka.

Zobaczcie fragment rozmowy Marcina Flinta z AdMą. Cały podcast poświęcony m.in. albumowi „Slash!” już w niedzielę wieczorem na CGM.pl i na naszym kanale.

Polecane

Share This