Czy Satan Shoes będą najbardziej pożądanymi butami na świecie? Nike dogadało się z MSCHF

Wiemy już, jaki los spotka promowane przez Lil Nas X-a buty z ludzką krwią.


2021.04.09

opublikował:

Czy Satan Shoes będą najbardziej pożądanymi butami na świecie? Nike dogadało się z MSCHF

Po tym jak firma MSCHF wypuściła na rynek limitowaną do 666 egzemplarzy serię bazujących na Air Maxach 97 butów z ludzką krwią, Nike odpowiedziało pozwem sądowym, podkreślając, że nie życzy sobie, by wykorzystywać ich buty w takim celu.

Nie mamy związku z Lil Nas X-em ani MSCHF. Firma Nike nie zaprojektowała ani nie wypuściła tych butów i nie popieramy ich – podkreślali przedstawiciele firmy, przypominając, że charakterystyczna łyżwa jest zarezerwowana dla ich produktów, więc byłoby miło, gdyby MSCHF z nich nie korzystało.

Brooklyński brand wypuścił na rynek buty inspirowane klipem do nowego singla Lil Nas X-a „Montero (Call Me By Your Name)”. Na Satan Shoes nadrukowano odniesienie do Biblii, konkretnie do 18 wersu 10 rozdziału Ewangelii wg św. Łukasza, który brzmi: „Widziałem Szatana spadającego jak błyskawica z nieba”. Wyceniony na 1018 dolarów (od ŁK 10,18) rozeszły się w kilka minut, ale teraz będą musiały wrócić do producentów.

Nike i MSCHF zawarli ugodę, na mocy której ta druga firma zobowiązuje się odkupić od klientów buty po cenie detalicznej i wycofać je z rynku, co z miejsca uczyni je prawdopodobnie jednymi z najbardziej pożądanych butów na świecie w drugim obiegu, o ile oczywiście Nike nie dopilnuje, by wszystkie egzemplarze zostały zniszczone.

Sprawdź także: W sieci pojawiły się informacje o śmierci DMX. Manager rapera wydał oświadczenie

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Scott Russell (@north_florida_craft)

Polecane

Share This