Daft Punk – „Instant Crush” feat. Julian Casablancas (wideo)


2013.12.08

opublikował:

Daft Punk – „Instant Crush” feat. Julian Casablancas (wideo)

Daft Punk mają już pewne miejsce w podsumowaniach roku 2013 – zarówno jeśli chodzi o dokonania muzyczne ale i około muzyczne – kampania promocyjna towarzysząca premierze piosenki „Get Lucky” należała do najoryginalniejszych w historii. To jednak nie koniec niespodzianek od zespołu: dzisiaj zespół zaprezentował klip do najnowszego, trzeciego singla „Instant Crush”. Reżyserem tragicznej historii o dwóch zakochujących się figurach woskowych jest Warren Fu, artysta pracujący dla Lucas Films i twórca postaci do drugiej części sagi „Gwiezdnych wojen”, m.in. Generała Grievousa. Warren reżyserował teledyski takich artystów jak Depeche Mode, The Killers, Marka Ronsona czy „Derezzed” – utwór Daft Punk ze ścieżki dźwiękowej do filmu „Tron: Dziedzictwo”. Artysta jest także autorem okładki ostatniej płyty Francuzów – „Random Access Memories”.

Inspiracją do klipu „Instant Crush” była baśń Hansa Christiana Andersona „Dzielny ołowiany żołnierzyk” i telewizyjny serial „Strefa mroku” z lat 60-tych.

Twarz Juliana Casablancasa wyrzeźbiona została ręcznie w wosku i włókna szklanego przez Tony’ego Gardnera – człowieka odpowiadającego za  makijaż Michaela Jacksona w teledysku „Thriller”. Miał wtedy 17 lat i było to jedno z jego pierwszych dokonań, od tego czasu Tony pracował m.in. przy filmach „28 dni później” czy „Laleczka Chucky: następne pokolenie”. On również jest twórcą słynnych hełmów robotów Daft Punk.

Polecane

Share This