Daft Punk przechodzi do historii. Zespół opublikował pożegnalne nagranie

Kultowy zespół kończy działalność


2021.02.22

opublikował:

Daft Punk przechodzi do historii. Zespół opublikował pożegnalne nagranie

Zespół Daft Punk zaskoczył w poniedziałek swoich fanów publikując na swoim kanale nowe, trwające prawie osiem minut nagranie. Zaskoczenie było jeszcze większe, kiedy okazało się, że jest to pożegnalne nagranie. Po prawie trzech dekadach grania kultowy zespół właśnie zakończył swoją działalność. W zamieszczonym klipie wystąpili Guy-Manuel de Homem-Christo i Thomas Bangalter, którzy ubrani w charakterystyczne hełmy oraz czarne kurtki z napisem Daft Punk na plecach w zupełnej ciszy idą przez pustynię. Ostatecznie jeden z nich wysadza się w powietrze, a drugi odchodzi w stronę zachodzącego słońca. Pojawia się także plansza z napisem „1993-2021”, a na koniec nagrania słyszymy chór śpiewający „Hold on, If love is the answer, You’re home”. Fragment pochodzi z utworu „Touch”, który znalazł się na wydanym w 2013 roku albumie „Random Acces Memories”.

SPRAWDŹ TAKŻE: Nieślubne dziecko Daft Punk i The Weeknd

Informację o zakończeniu działalności Daft Punk oficjalnie potwierdziła Kathryn Frazier, publicystka od lat współpracująca z zespołem. W rozmowie z Variety przyznała, że duet przechodzi do historii, ale odmówiła podania jakichkolwiek szczegółów. Zespół istniał 28 lat.

Daft Punk to francuski duet muzyczny założony przez Guy-Manuela de Homem-Christo i Thomasa Bangaltera. Panowie poznali się w 1987 roku w szkole w Paryżu, a w 1992 roku razem z Laurentem Brancowitzem utworzyli zespół pod nazwą Darlin’. Jeden z dziennikarzy brytyjskiego czasopisma „Melody” określił wówczas muzykę indie-rockowego zespołu jako „a dafty punky trash”. Jakiś czas później Brancowitz odszedł do Phoenix, a duet zainspirowany krytyką stworzył zespół Daft Punk. Zespół wydał cztery studyjne albumy – ostatni ukazał się w maju 2013 roku.

OBSERWUJ NAS NA FACEBOOKU

Polecane