Danakil w Ostródzie!


2012.03.21

opublikował:

Danakil w Ostródzie!

Powstali w Paryżu w 2000 roku i obecnie są jednym z najbardziej popularnych zespołów reggae w swoim kraju. Po występie w Ostródzie w 2008 roku jako zespół towarzyszący General Levy, obecnie powracają by w pełni świecić swoim własnym blaskiem. Zobaczycie ich na scenie w dniu 10 sierpnia.

Wszystko zaczęło się od spotkania ośmiu przyjaciół z okolic Paryża, których łączyła miłość do reggae. Wkrótce zaczęli występować na lokalnych scenach, budując sobie podstawy własnego wizerunku, który od tamtej pory wciąż rozwijają. W 2006 roku, po około 100 zagranych koncertach, nagrali swój debiutancki album „Microclimat”, będący kolekcją kluczowych utworów powstałych od momentu założenia grupy.

Dwa lata później przyszła pora na kolejny album „Dialogue de Sourds” (“Dialog głuchych”), będący połączeniem roots reggae oraz nowocześniejszych brzmień. Danakil nie przestaje tu obserwować i opisywać różnych aspektów rozwijającego się społeczeństwa. Stanowiąc prawdziwe muzyczne świadectwo czasów, kontynuują tu styl zdeklarowanego protestu, który zapewnił sukces ich debiutowi. W nagraniu albumu uczestniczyło kilku znakomitych gości, m.in. legendarne jamajskie wokalne trio Mighty Diamonds, brytyjski MC General Levy czy Jah Mason. Od wydania tego albumu zwielokrotniła się liczba ich koncertów i obecnie uważani są za jeden z najaktywniejszych i najbardziej znanych zespołów reggae we Francji.

Listopad 2008 to moment nagrania ich koncertowego CD/DVD w paryskim klubie Cabaret Sauvage. Powrócili w 2011 roku znakomitym krążkiem „Echos du Temps”, nagranym pomiędzy Paryżem, Kingston a Bamako. Do współudziału tym razem zaprosili twórcę jamajskiego toastingu U-Roy’a, Winstona i Matthew Mc Anuff oraz Natty Jean. Ten ostatni to senegalski wokalista, którego spotkali podczas sesji nagraniowej w Mali. Występuje z nimi regularnie od roku, wydał właśnie swój solowy album  „Santa Yalla” i pojawi się z nimi w Ostródzie.

Bądźcie gotowi na solidną dawkę znakomitego reggae!

Polecane

Share This