David Lynch: nowy album w lipcu!


2013.06.09

opublikował:

David Lynch: nowy album w lipcu!

Na nowym albumie Lynch powraca do pisania i wykonywania muzyki – 11 z 12 utworów jest jego autorstwa. Na krążku znalazła się też nowa wersja piosenki Bob`a Dylan`a „The Ballad of Hollis Brown”. Płyta była nagrywana przez kilka miesięcy w studio Asymmetrical, należącym do Lynch`a, z Deanem Hurley`em, który był realizatorem i producentem albumu.

Opisując swój styl jako „modern blues”, Lynch mówi, że pisanie nowego materiału odbywało się podobnie do debiutu: „Większość piosenek to na początku bluesowy jam, a potem idziemy w inną stronę. To co powstaje na końcu to hybryda bluesa i nowoczesności.

Do „The Big Dream” zostanie dołączony bonusowy utwór „I’m Waiting Here” z gościnnym udziałem szwedzkiej artystki Lykke Li. Lynch wychwala Lykke Li jako kompozytorkę ze świetną intuicją do tekstów i melodii: „Ona wniosła do tej piosenki swój własny styl„.

Lynch na nowej płycie flirtuje z nowoczesną produkcją („Wishin’ Well” i „Last Call”) i klasycznie sennymi melodiami („Are You Sure”, „Cold Wind Blowin’”), ale album pozostaje zakorzeniony w bluesie. Artysta opowiada: „Blues jest szczerą i emocjonalną formą muzyki, która jest tak ekscytująca dla duszy. Ciągle wracam do bluesa, ponieważ jest taki dobry„.

                                               

Lista utworów na płycie „The Big Dream”:

 

1. The Big Dream

2. Star Dream Girl

3. Last Call

4. Cold Wind Blowin

5. The Ballad of Hollis Brown

6. Wishin’ Well

7. Say It

8. We Rolled Together

9. Sun Can’t Be Seen No More

10. I Want You

11. The Line It Curves

12. Are You Sure

Bonus Track: I’m Waiting Here (z Lykke Li)

Album David`a Lynch`a „The Big Dream” w formatach CD i LP ukaże się 15 lipca 2013r. dzięki firmie Mystic Production.

                                                

Polecane

Share This