Dawid Podsiadło zapowiedział nowe wydawnictwo

Premiera jeszcze w tym roku.


2021.11.16

opublikował:

Dawid Podsiadło zapowiedział nowe wydawnictwo

fot. Karol Makurat / @tarakum_photography

Dawid Podsiadło po raz pierwszy w swojej karierze opublikuje album koncertowy. Będzie on zapisem wyjątkowej trasy artysty Leśna Muzyka. Premiera wydawnictwa 3 grudnia 2021.

Trasę promowały single: “Matylda”, “Najnowszy klip”, “Trójkąty i kwadraty” i “Małomiasteczkowy”, nagrane podczas sesji akustycznej w Tatrach. Bilety na Leśną Muzykę zostały wyprzedane w kilka minut, a koncerty były zagrane w składzie rozbudowanym o sekcję dętą. Pierwotnie trasa miała trwać 6 miesięcy, jednak przerywana pandemią w 2020 roku, zakończyła się dopiero rok później. W trakcie 17 miesięcy Dawid Podsiadło zagrał 57 koncertów, odwiedzając 16 miast.

Artysta podejmował tematykę problemu nadmiaru plastiku, z którego została zbudowana “leśna” scenografia. Miało to na celu uświadomienie fanom, iż jeśli nie zaczniemy dbać o nasze środowisko, niedługo tak właśnie będą wyglądać nasze lasy.

Przygotowując tę trasę koncertową mieliśmy wizję zielonej, liściastej i leśnej oprawy. Szybko jednak uświadomiliśmy sobie, że nasza romantyczna wizja często odbiega od rzeczywistości i wystarczy krótki spacer po lesie, by dostrzec sterty śmieci i inne ślady szkodliwej działalności nieodpowiedzialnych ludzi. Przewrotnie postanowiliśmy więc, że nasza „Leśna Muzyka” będzie miała łyse i uschnięte drzewa, wykonane z pozyskanych z recyclingu plastikowych butelek, jako obraz postępującej degradacji przyrody i środowiska naturalnego – mówi Dawid Podsiadło.

Premiera płyty zaplanowana jest na 3 grudnia, a fani, którzy brali udział w koncertach mogą zamówić wyjątkową, limitowaną edycję z dodatkowymi utworami. Szczegóły zamówienia wersji limitowanej posiadacze biletów mogą znaleźć na skrzynkach mailowych w wiadomości od serwisu eBilet.

Jutro artysta przekaże informacje o wyjątkowych limitowanych, numerowanych winylach.

Tracklista:

1. Intro/Bela
2. Matylda
3. No
4. Forest
5. W Dobrą Stronę
6. Kosmiczne Energie feat. Ralph Kaminski
7. Małomiasteczkowy
8. Trofea
9. Pastempomat
10. No Part II/LIS
11. Nie Kłami
12. Nieznajomy

Polecane

Share This