De La Soul i b-boye rozkręcili Warszawę


2011.05.08

opublikował:

De La Soul i b-boye rozkręcili Warszawę

Warsaw Challenge, polskie święto hip-hopu, rozpoczęło się w Warszawie od mocnego uderzenia. Od rana w parku im. Gen. Sowińskiego trwała rywalizacja b-boyów oraz koncerty hiphopowych gwiazd z De La Soul na czele. W niedzielę 8 maja ciąg dalszy imprezy organizowanej przez Miasto st. Warszawa.

De La Soul niezwykle energicznym i pozytywnym występem porwali warszawską publiczność i udowodnili, że w pełni zasłużyli na miano niekwestionowanej legendy hip-hopu. W ciągu niemal ćwierćwiecza działalności nagrali mnóstwo hitów, które zna każdy fan tej muzyki – i nie tylko. Te hity wybrzmiały w sobotni wieczór z niebywałą energią.

 

Warszawę odwiedzaliśmy już wcześniej, nie graliśmy tu po raz pierwszy. Energia warszawskiej publiki potwierdziła, że Warszawa zna i kocha hip-hop. Wspaniale było widzieć tam młodych ludzi, którzy przyszli na De La Soul, znają naszą muzykę, nasze teksty i świetnie się bawią. To był wielki wieczór, świetnie się bawiliśmy – powiedział zaraz po koncercie Dave z De La Soul.

Zanim jednak Amerykanie pojawili się na scenie, publiczność znakomicie bawiła się przy koncertach polskich raperów – Pariasa, Tedego i VNM-a. Wszystkie koncerty przeplatane były zaciętą rywalizacją b-boyów. A ta była urozmaicona – stawką ośmiu walk eliminacji do turnieju głównego Otwartych Mistrzostw Warszawy w Breakdance było prawo niedzielnej rywalizacji z czołowymi b-boyami świata. Najlepsza ekipa już w niedzielę 8 maja uniesie w górę Puchar Prezydent m. st. Warszawy. Dziś także rozstrzygnęła się rywalizacja Red Bull BC One Cypher – indywidualnych zawodów towarzyszących tegorocznej edycji Warsaw Challenge. Najlepszy okazał się Mariusz „Maniek” Bromirski, dzięki czemu wywalczył prawo reprezentowania Polski w regionalnych kwalifikacjach Red Bull BC One w Stambule.

 

Po zakończeniu pierwszego dnia Warsaw Challenge b-boye, raperzy, DJ-e, a także organizatorzy spotkali się z publicznością w klubie Harlem na Between Party. Dla fanów hip-hopu była to okazja do wspólnej zabawy na jednym parkiecie z uczestnikami Warsaw Challenge 2011.

W niedzielę zaś zapadną najważniejsze rozstrzygnięcia tegorocznej edycji – wyłoniony zostanie zwycięzca rywalizacji o Puchar Prezydent m. st. Warszawy. Walki turnieju głównego będą przeplatane koncertami Chonabibe Soundsystem, HIFI Bandy i Grubsona, zaś godnym zakończeniem imprezy będzie występ francuskiego zespołu Hocus Pocus.

 

Line up drugiego dnia Warsaw Challenge 2011

8 maja 2011 r. (niedziela)

Warszawa, park im. gen. Józefa Sowińskiego, ul. Elekcyjna 17 – WSTĘP WOLNY

13.00-14.20 Pierwsza runda turnieju głównego (jedna walka: 8 min.)

14.20-14.35 Koncert: Zaginiony

14.35-15.25 Koncert: CHONABIBE SOUNDSYSTEM

15.30-16.15 Druga runda turnieju głównego (jedna walka: 8 min.)

16.15-17.15 Koncert: HIFI BANDA live band

17.20-17.50 Półfinały turnieju głównego (jedna walka: 10 min.)

17.50-19.00 Koncert: GRUBSON

19.00-19.15 Bitwa o trzecie miejsce (12 min.)

19.15-19.30 Showcase: Natalia ft. DJ Tuniziano

19.30-19.35 MINUTA HAŁASU

19.40-20.00 Finał Turnieju Breakdance (15 min.)

20.15-22.00 KONCERT: HOCUS POCUS

22.00 – After Party Warsaw Challenge 2011 – klub Why Not?, ul. Wawelska 5

Warsaw Challenge to Otwarte Mistrzostwa Warszawy w Breakdance organizowane przez Miasto stołeczne Warszawa od 2005 roku. Co roku rywalizacji b-boyów towarzyszą koncerty czołowych polskich zespołów oraz zagranicznych gwiazd. Dotychczas w warszawskim parku im. gen. J. Sowińskiego wystąpili m.in. Talib Kweli, Rahzel, Dilated Peoples, IAM, Jungle Brothers, Looptroop, Saian Supa Crew czy Ugly Duckling. Ubiegłoroczną edycję imprezy obejrzało ponad 20 000 fanów.

Podczas tegorocznej edycji występują De La Soul (USA), Hocus Pocus (Francja) oraz polscy wykonawcy: Tede, Parias, GrubSon, HIFI Banda, VNM i Chonabibe Soundsystem. W Otwartych Mistrzostwach Warszawy w Breakdance o Puchar Prezydent m. st. Warszawy walczy światowa czołówka b-boyów: East Side Bboys (Ukraina), Flow Mo (Finlandia), Killafornia (USA), Pockemon (Francja), Polskee Flavour (Polska), Ruffneck Attack (Ukraina), Top 9 (Rosja) czy Tsunami Allstars (Brazylia) i wiele drużyn tanecznych z całej Europy.

Polecane

Share This