De Mono ruszają w jubileuszową trasę koncertową


2012.10.20

opublikował:

De Mono ruszają w jubileuszową trasę koncertową

De Mono, jednej z najpopularniejszych formacji muzycznych w Polsce, która na scenie istnieje niezmiennie od 25 lat rusza w jubileuszową trasę koncertową. Pierwszy koncert już w środę 24 października w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku!

De mono odwiedzi najbardziej prestiżowe sale koncertowe w sześciu miastach: Gdańsku, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie, Rzeszowie i Warszawie. Na koncertach zespół zagra same przeboje, które do dziś zna i śpiewa cała Polska! Nie zabraknie „Statków na niebie”  czy „Kochać inaczej” w zupełnie nowych aranżacjach. Uroczysty koncert zamykający trasę odbędzie się w warszawskiej  Sali Kongresowej 3.12.2012r. Tu zespół zapowiada wiele niespodzianek dla swoich fanów m.in. zaprzyjaźnione gwiazdy, które wystąpią wraz z De Mono.

Plan trasy koncertowej:24.10.2012r. Gdańsk Filharmonia Bałtycka

29.10.2012r. Wrocław Filharmonia Wrocławska

5.11.2012r.  Katowice Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek

6.11.2012r.  Kraków Filharmonia Krakowska

7.11.2012r.  Rzeszów Filharmonia Podkarpacka

3.12.2012r.  Warszawa Sala Kongresowa

Koncerty rozpoczynają się o godz. 20.00

Bilety dostępne online lub w punktach Eventim, Ticketpro i Ebilet.

Więcej informacji o jubileuszowej trasie koncertowej na www.demono.pl oraz funpage’u zespołu.

O De Mono:

Zespół powstał w 1987r. i do chwili obecnej jest jedną z najpopularniejszych polskich formacji muzycznych. Piosenki wyśpiewane głosem Andrzeja Krzywego takie jak: „Statki na niebie”, „Znów jesteś ze mną”, „Zostańmy sami”, „Kamień i aksamit”, „Moje miasto nocą”, „Kochać inaczej”, „Ostatni pocałunek”, „Wszystko jest na sprzedaż”, „Żyj tylko chwilą”, „Kim naprawdę jesteś” , „Kolory” „Póki na to czas”, „Poznaj siebie” ( program Big Brother) to wielkie przeboje, które zna i śpiewa po dziś dzień cała Polska!

W ciągu swego istnienia zespół zdobył wiele nagród i wyróżnień. Ostatnie to Złota Płyta za album „No Stress” z 2010r. Hity takie jak  „Życie to Sen” czy „Jednym zdaniem” zaśpiewane przez Andrzeja Krzywego w duecie z Anna Dereszowską  doczekały się fantastycznych teledysków i przez długie tygodnie nie schodziły z czołówek radiowych list przebojów.

„Póki na To czas” – przebój promujący płytę, był najczęściej granym utworem w polskich rozgłośniach radiowych w 2010r. Piosenka długo nie schodziła  z czołówek list przebojów:  Radia RMF FM i Radia ZET  zdobywając tytuł „Radiowego hitu roku”. W Złotych Przebojach słuchacze wybrali piosenkę „Przebojem 2010 roku”  a na antenie utwór pojawiał się częściej niż piosenki samego Michaela Jacksona! Na dodatek remix „Póki na to czas” jest  hitem klubowym.

Wszystkie te sukcesy podsumowuje Nagroda Specjalna dla zespołu podczas ubiegłorocznej Gali Fryderyków. To czas wielu wyróżnień : nominacja do Tele Kamer  Tele Tygodnia w kategorii „Zespół Roku” oraz  do nagród Telewizji Publicznej – Super Jedynek.  De Mono było gościem specjalnym festiwalu Top Trendy oraz Sopot Festival Top of the Top w Sopocie.

Ostatnia płyta „Spiekota“ to muzyczny kolaż zawierający największe przeboje lat  60. i 70. na nowo zaaranżowane przez De Mono oraz zaproszone młode gwiazdy sceny reggae.

Album jest odniesieniem do reggae‘owych korzeni De Mono i osobistych fascynacji  zespołu (Andrzej w latach 80. był wokalistą legendarnej formacji Daab, a w latach 90. zespołu Sędzia Dread).

Dzięki zaproszonym gościom i nowej jakości jaką wnieśli do aranży, album stał się dziełem ponadpokoleniowym!

Na płycie usłyszymy min. : „Chodź Pomaluj Mój Świat“, „Wspomnienie“, „Modlitwę“ i tytułową „Spiekotę“.

Polecane

Share This