Dead Letter Circus już jutro we Wrocławiu


2016.10.07

opublikował:

Dead Letter Circus już jutro we Wrocławiu

Już w sobotę we wrocławskim Firleju odbędzie się jedyny polski klubowy koncert Australijczyków z Dead Letter Circus. Ekipa z Brisbane przyjedzie do nas promować ubiegłoroczny krążek „Aesthesis”. W roli supportu zobaczymy Disperse.

Dead Letter Circus istnieje już od 2004 roku, jednak ich debiutancki album studyjny ujrzał światło dzienne dopiero w 2010. Wtedy też kariera Australijczyków nabrała rozpędu, bo „This Is The Warning” zadebiutował na drugim miejscu australijskiej listy najlepiej sprzedających się albumów, single robiły furorę w lokalnych rozgłośniach radiowych, a z czasem płyta dzięki głosowaniu słuchaczy zanotowała 86 pozycję w rankingu „Triple J’s Hottest 100 Albums of All Time”. Ich dyskografię zamyka album „Aesthesis” z 2015 roku. Dead Letter Circus to niezwykle ciekawa mieszanka stylistyczna progresywnego rocka z elementami elektroniki. Zespół w wywiadach często wymienia, jako inspiracje, takie zespoły jak Tool, Deftones, Soundgarden, Radiohead, Pearl Jam czy też Massive Attack i Nine Inch Nails. Ciekawe jest również, że ich utwory powstają w niecodzienny sposób. Jak wyznał Kim Benzie (wokalista), początkowo paru muzyków tworzy jakąś wstępną strukturę piosenki, a następnie zespół spotyka się w studio i dogrywa resztę smaczków, eksperymentując ze szkieletem w formie jam session.

Pochodzący z Przeworska zespół Disperse działa od 2007 roku i w tym czasie naprawdę sporo namieszał na polskich i zagranicznych scenach klubowych i festiwalowych. Muzycy, inspirując się takimi uznanymi markami jak Dream Theater, Pink Floyd, Planet X, Cynic czy Devin Townsend, stworzyli swój własny, niepowtarzalny klimat na każdej z kompozycji, stając się jednym z czołowych reprezentantów Polski na międzynarodowej arenie muzyki progresywnej. Ich debiutancki album, „Journey Through The Hidden Gardens” z 2010 roku, spotkał się z bardzo dobrymi recenzjami wśród krytyków, ale także zwykli słuchacze gorąco przyjęli ten materiał. Potem minęły 3 lata intensywnego koncertowania i poszukiwania nowych inspiracji i jeszcze większe wrażenie zrobiły kompozycje, które muzycy napisali na drugi LP – „Living Mirrors”. Zespół został szybko zauważony przez wytwórnię Season of Mist i to właśnie oni wydali drugi album Disperse w 2013 roku.

<div class=”tidal-embed” data-type=”a” data-id=”59121888″></div>

<script src=”//embed.tidal.com/tidal-embed.js”></script>

Polecane

Share This