Death by Chocolate na 19. Przystanku Woodstock

Zespół został zaproszony po rewelacyjnym występie w czasie konferencji Musexpo w Los Angeles


2013.05.17

opublikował:

Death by Chocolate na 19. Przystanku Woodstock

Kolejną gwiazdą 19. Przystanku Woodstock (1,2,3 sierpnia, Kostrzyn nad Odrą) będzie zespół Death by Chocolate ze Szwajcarii. Zespół został zaproszony po rewelacyjnym występie w czasie konferencji Musexpo w Los Angeles.

W dniach 5-8 maja w Los Angeles (USA) odbyła się konferencja MUSEXPO poświęcona rozwojowi branży muzycznej. W konferencji uczestniczyli menadżerowie  i agenci największych gwiazd amerykańskiej sceny muzycznej, a także producenci, dziennikarze, przedstawiciele wytwórni, organizatorzy imprez, czy przedstawiciele sponsorów. Na specjalne zaproszenie do Los Angeles udała się także delegacja Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, organizatora festiwalu Przystanek Woodstock, by zaprezentować historię i osiągnięcia Przystanku jako jednego z największych cyklicznych festiwali muzycznych na świecie.

Wśród wielu celów konferencji znalazło się także zaprezentowanie przedstawicielom branży muzycznej twórczości młodych, utalentowanych artystów z wielu krajów świata. W szerokiej gamie przedstawianych zespołów znalazła się szwajcarska formacja Death By Chocolate, która po rewelacyjnym występie została zaproszona na tegoroczny Przystanek Woodstock. Koncert zespołu odbędzie się w piątek, 2 sierpnia.

O zespole

Zważywszy na fakt pochodzenia z kraju słynącego ze swoich słodyczy nie powinno nikogo dziwić, że tym pięciu szwajcarskim muzykom przypadł do gustu pewien deser, na który trafili w jednym z angielskich lokali – Death By Chocolate (w wolnym tłumaczeniu: „mały czarny humor”). Jego nazwa spodobała im się tak bardzo, że postanowili ją sobie „przywłaszczyć”. Tak właśnie powstał zespół.

Czterech członków z obecnego składu gra razem od 2003 r. Nie interesowało ich nagrywanie płyt dopóki nie dołączył do nich perkusista Julien Pinheiro. Wkrótce po tym światło dzienne ujrzała ich EP-ka zatytułowana My Portable Love, a następnie składający się z 11 utworów album From Birthdays to Funerals.

Do tej pory zespół ma na koncie już ponad 200 występów, począwszy od koncertów w małych klubach takich jak White Trash w Berlinie, a na serbskim festiwalu Exit skończywszy. Supportowali również zespół Bon Jovi przed ich koncertem na stadionie Letzigrund w Zurychu, a ich występ podziwiała 40-tysięczna publiczność.

Latem 2012 roku zespół zagrał nie tylko na sześciu największych festiwalach szwajcarskich, ale także na „Sazava Fest” w Czechach (oraz na wspomnianym festiwalu Exit), dzieląc scenę z takimi zespołami jak Foo Fighters, Lenny Kravitz, The Hives, Eagles of Death Metal, The Offspring, Mark Lanegan, Kaiser Chiefs, Wolfmother, Little Dragon i wieloma innymi.

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP.

Od dziewięciu lat Festiwal organizowany jest w Kostrzynie nad Odrą (woj. lubuskie). W czasie tegorocznej edycji festiwalu (1,2,3, sierpnia) na 2 scenach zaprezentuje się prawie 60 wykonawców z Polski i wielu krajów na świecie. Swój występ potwierdzili już m.in. Leningrad, Anthrax, Ugly Kid Joe, Emir Kusturica, Farben Lehre, Hunter, Danko Jones, Maria Peszek czy Gooral, który wystąpi z Zespołem Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

W ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbędą się spotkania z wybitnymi osobistościami świata kultury, polityki, sportu. W tym roku spotkamy się m.in. z ks. Adamem Bonieckim, Kubą Wojewódzkim i Piotrem Metzem, Emirem Kusturicą, Zbigniewem Lwem Starowiczem. Uczestnicy Festiwalu będą także mogli brać udział w różnych formach warsztatów artystycznych oraz angażować się w szereg inicjatyw społecznych i obywatelskich. W czasie Przystanku Woodstock zaprezentują się liczne organizacje pożytku publicznego, realizowanych będzie cała gama projektów edukacyjnych oraz sportowych.

Wszystkie informacje na stronie: www.wosp.org.pl/woodstock

Polecane