Debiut Agyness B. Marry już w sklepach


2015.03.10

opublikował:

Debiut Agyness B. Marry już w sklepach

Dzisiaj ma swoją premierę debiutancki album Agyness B. Marry. Płyta zatytułowana po prostu „Agyness B. Marry” to 12 brudnych, rockowych utworów przesiąkniętych jednocześnie ciężkim gitarowym brzmieniem i kobiecą wrażliwością. Delikatność miesza się na tej płycie ze skrajnością garażowego grania.

Materiał na płytę został nagrany bez żadnych ulepszeń, a realizatorem nagrań był Maciej Cieślak (Ścianka, Lenny Valentino).

Agyness B. Marry mieszka i tworzy Warszawie. Śpiewa, gra na gitarze, komponuje, pisze teksty. Na koncertach towarzyszy jej wyłącznie perkusja i bas. Podczas występu na Spring Brake Showcase Festival & Conference 2014, przez niektórych uznana została za największe odkrycie – co ciekawe, był to zaledwie  jej drugi koncert. Płyta jest jak mój charakter, czasem mocny (jak „Dirty Water” czy „Break Up Breakdown”), a czasem delikatny i ciepły (chociażby w „Among Lights”). Niektóre z tych piosenek powstały rok temu, niektóre mają wiele lat. Ten materiał to przekrój mojego dotychczasowego życia, moich emocji, wzlotów i upadków. Album jest bardzo osobisty, emocjonalny i szczery. Wyjątkowe jest to, że pomimo tego, że niektóre piosenki mają wiele lat, nagrywając materiał potrafiłam nadal utożsamiać się z tymi emocjami, które czułam dawno temu. Jednak człowiek nie zmienia się tak bardzo jakby czasami chciał – mówi o swoim debiutanckim albumie artystka.

Wyróżnienie otrzymane od jury konkursu Hortex Rytmy Młodych pozwoliło wystąpić  jej na głównej scenie ubiegłorocznego festiwalu w Jarocinie. W listopadzie zagrała podczas Europejskich Targów Muzycznych „Co jest grane” w Warszawie. Występowała też jako support przed Brodką, Skubasem, czy Ballet School.

Polecane

Share This