Deriglasoff w Krakowie

Zespół zagra w Krakowie w ramach serii Granie Na Żywo.


2012.02.18

opublikował:

Deriglasoff w Krakowie

Data: 20.02.2012

Miejsce: Hard Rock Cafe Kraków, Plac Mariacki 9

Start: 20:00

Wstęp: 20 zł (przedsprzedaż) / 30 zł (w dniu koncertu)

Olaf Deriglasoff to muzyk, kompozytor, autor tekstów oraz producent muzyczny. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął na początku lat osiemdziesiątych zakładając zespół  o nazwie „Dzieci Kpt. Klossa”. Po jego rozpadzie przeniósł się do Berlina, gdzie grał w wielu formacjach.

W 1994 roku wrócił do kraju, by przyłączyć się do zespołu Apteka. Dwa lata później sprzymierzył swoje siły z Maćkiem Maleńczukiem, czego owocem była współpraca przy projektach Homo Twist oraz Pudelsi. Pod koniec lat 90 wspólnie z Tymonem Tymańskim wziął udział przy komponowaniu i tworzeniu płyty zespołu Kury pt. „Polowirus”. Kolejnym etapem w życiu Olafa był autorski projekt o nazwie Yugoton. W 2001 roku zaczął współpracę z zespołem Kazik Na Żywo.

Obecnie Olaf gra w zespole Deriglasoff, którego jest założycielem, producentem oraz kompozytorem utworów. Grupa Deriglasoff ma na koncie 2 płyty – „Produkt” oraz „Noże”. Aktualny skład zespołu tworzą Olaf Deriglasoff, Andrzej Niski, Robert „Misiek” Szymański, Wojtek „Puzon” Kuzyk i Andrzej „Szaja” Szajewski.

Polecane