Dianne Reeves dziś w Poznaniu


2010.05.11

opublikował:

Dianne Reeves dziś w Poznaniu

Długo wyczekiwany, jedyny polski koncert Dianne Reeves odbędzie się już we wtorek w poznańskim Centrum Kongresowo-Dydaktycznym UM przy ul.Przybyszewskiego w Poznaniu. Będzie to występ w ramach Poznań Jazz Fair. Do nabycia pozostały ostatnie bilety na koncert. Są one dostępne w poznańskich punktach: CIM, Gazeta Cafe, Rock Long Luck oraz Fripp Shop. We wtorek przed występem nabyć będzie można także wejściówki stojące w cenie 60 zł.

Dianne Reeves to zdobywczyni 4 nagród Grammy w kategorii Najlepsza Wokalistka Jazzowa. Jest jedyną artystką w tej kategorii, która otrzymała je za 3 albumy pod rząd.

Artystka słynie z energetycznych występów na żywo, których poziom niezmiennie wprawia publiczność w zachwyt. Solową karierę Dianne rozpoczęła w 1982 roku, wkrótce zyskując uznanie wśród fanów jazzu. Artystka nigdy jednak nie ograniczała się do jednego stylu i próbowała swoich sił śpiewając także kompozycje popowe czy zakorzenione w muzyce afrykańskiej. Ostatecznie w 1994 poświęciła się jednak jazzowi i nagrała pierwszy z całej serii świetnych albumów w tym stylu dla prestiżowej wytwórni Blue Note.

Ostatni album artystki „When You Know”, wydany w 2008 roku, zdaniem krytyków stanowi klucz do jej twórczości. Jej zjawiskowy głos i niebywała umiejętność budowania nastroju osiągają wyjątkowy poziom na krążku. Zawartość płyty wydanej pod szyldem wytwórni Blue Note to nowe wersje znakomitych soulowych klasyków.

Polecane

Share This