DJ Decks: TOP5 tego roku i jedna nadzieja na 2019


2018.12.31

opublikował:

DJ Decks: TOP5 tego roku i jedna nadzieja na 2019

fot. P. Tarasewicz / CGM.PL

Mijający rok był bardzo owocnym dla DJ-a Decksa. Dorobek artysty wzbogacił się o trzy wydawnictwa. W czerwcu ukazała się szósta część jego głównego cyklu. Jesienią dostaliśmy przygotowany wspólnie z DJ-em Taekiem „Najlepszy z najlepszych” (wydawnictwo znalazło się w TOP20 najlepszych polskich płyt rapowych tego roku w CGM Rap Podcaście), rok producent zakończył wydaniem limitowanego „Mixtape’u 3654”, na którym sięgnął po najlepsze fragmenty swoich czterech płyt.

Wiedząc, co Decks tworzył przez w ostatnich miesiącach, postanowiliśmy zapytać, czego słuchał. Poprosiliśmy producenta o wskazanie pięciu najlepszych jego zdaniem tegorocznych płyt.

Z tego co ostatnio się dowiedziałem, to w 2018 wyszło około 300 „rapowych” płyt, więc przesłuchanie ich wszystkich jest jak dla mnie niemożliwe – skomentował Decks, przesyłając nam poniższą listę:

1. Paluch – Czerwony Dywan
2. Małach – Proverbium
3. Hinol – Mej duszy dziecko
4. Śliwa – Zmiany w sąsiedztwie
5. Heron M.W.M. & Bedone – Betonowe R.N.B. (Rap No Bullshit)

Dlaczego akurat te wydawnictwa? – Nie jestem dobry w uzasadnieniach. Myślę, że najbliżej jest mi do tych pięciu pozycji. Po prostu zajebiste albumy i dużo rapu – wyjaśniła legenda rodzimej sceny.

Artysta wskazał również jedno wydawnictwo, na które najbardziej czeka w 2019. – Solowy album Wojtka, który bardzo wysoko postawił sobie poprzeczkę wypuszczając numer „Chcemy być wyżej” – powiedział Decks. Pierwszy solowy krążek Sokoła ukaże się już 15 lutego.

Polecane

Share This