DJ Feel-X o Magiku, Joce i Abradabie


2017.12.27

opublikował:

DJ Feel-X o Magiku, Joce i Abradabie

foto: mat. pras.

W siedemnastą rocznicę śmierci Magika, legendarnego MC współtworzącego grupy Kaliber 44 oraz Paktofonika były członek Kalibra DJ Feel-X opublikował na swoim fanpage’u refleksyjny post. Artysta wspomina ostatnie spotkanie z Magikiem, pisze także o swojej dzisiejszej relacji – czy raczej jej braku – z Abradabem i Joką. – Współpracowałem wtedy z 3 zajebistymi raperami, magikami i iluzjonistami słowa. Co się z nimi stało? Kim są dzisiaj i przede wszystkim jacy są dzisiaj? Jeden z nich, bezsprzecznie najwybitniejszy, odszedł 17 lat temu, a jego legenda i przekaz stały się nieśmiertelne. Dwóch pozostałych – dla mnie obecnie nieobecnych, jakby obcych kolegów. Przestałem rozumieć i znać. Nie wiem, co się z nimi stało. Dlaczego zachowali się tak, a nie inaczej? Jak teraz im się z tym żyje? W sercu jednak mam tylko to co najważniejsze czyli miłość, radość i dobre wspomnienia – pisze Feel-X.

Aby uczcić „stare czasy” Feel-X przygotował blend dwóch kawałków – „DJ Feel-X” Kalibra 44 oraz „Nowin” Paktofoniki. – Po pierwsze jest to blend – połączenie dwóch utworów. Po drugie cała masa ukrytych treści, które powinniście sobie spokojnie wyszukać i zrozumieć. Nie jest to ballada o DJ-u, a jedyny w swoim rodzaju i pierwszy dubplate na polskiej scenie. Coś, czym mogę się pochwalić tylko ja. Pazurek i zadziorność to charakter war tune’ów, których używa się na clashach, ja tym chyba pozamiatałbym wielu DJ-ów z parkietu, co Załoga? – pyta artysta.

W swoim poście Feel-X pisze także o swoim ostatnim spotkaniu z Magikiem, które miało miejsce w katowickim MegaClubie. – Zaprosił mnie od stolika na dole naprzeciwko baru i osobiście przerapował mi tekst do utworu „Nowiny” (w tym kawałku PFK znalazło się sporo uszczypliwości pod adresem Daba i Joki – przyp. red.). Zapytał mnie wtedy, czy wiem, dlaczego rozstał się z Dabem i Joką i odszedł z Kalibra 44? Odpowiedziałem: „Fajny tekst i właśnie o to chodzi w rapie, żeby mówić co się czuje bez zbędnego pierdolenia. Mówić szczerze tak właśnie jak to tu powiedziałeś”. Więcej już nigdy nie spotkałem się z Magikiem osobiście. To był wspaniały człowiek i nietuzinkowy artysta. Takich raperów potrzebuje polski hip-hop i takimi raperami możecie się stać Wy, młodzi ambitni i szczerzy ludzie. Do tego Was namawiam.

Polecane

Share This