DJ Shadow sięga po klasyków rapu. Znakomite grono gości na nadchodzącej płycie


2019.09.21

opublikował:

DJ Shadow sięga po klasyków rapu. Znakomite grono gości na nadchodzącej płycie

fot. mat. pras.

Jeszcze w tym roku do sklepów trafi nowy, podwójny album DJ-a Shadowa. „Our Pathetic Age” to rezultat niezwykle kreatywnego okresu w życiu innowatora hip-hopu i elektroniki. Premiera zaplanowana jest na 15 listopada 2019.

Pierwsza połowa wydawnictwa to 11 nowych, instrumentalnych utworów, jednych z najbardziej poruszających w dorobku DJ Shadowa. Trafiła tam m.in. pierwsza w karierze artysty w całości autorska kompozycja orkiestrowa. Tę część albumu promuje utwór „Rosie”.

Druga połowa „Our Pathetic Age” to owoc współpracy z ciekawymi i różnorodnymi artystami. Na płycie usłyszymy m.in. takie gwiazdy jak Run The Jewels, Nas, Dave East, Sam Herring (Future Islands), Paul Banks (Interpol), Ghostface Killah, Raekwon i wielu, wielu innych. DJ Shadow ponownie zaprosił do studia Lateef The Truthseekera oraz Gift of Gab (Blackalicious). Pełna lista utworów poniżej.

Przede wszystkim staram się wyczuć nastrój całego społeczeństwa. Subtelne sygnały wysyłane przez ludzi, zachowania, frustracje, wzloty i upadki. W mojej części świata ludzie się boją. Panuje bezdomność i prawdziwy strach przed ubóstwem, które dotknie całe pokolenia. Ludzie tkwią w nałogach i są rozproszeni; są źli, zdezorientowani i niezadowoleni wskutek działań władzy. Piosenki na płycie są zainspirowane tą energią i starają się wykorzystać ją tak, by nadać jej jakikolwiek sens. W niektórych przypadkach utwory próbują uleczyć rany; w innych tylko obserwują, ale nie oferują rozwiązań. Chcę, by ten album odzwierciedlał czasy, w których żyjemy, był oznaczeniem naszej ery. Naszych żałosnych czasów – wyjaśnia DJ Shadow.

Pierwszą zapowiedzią wydawnictwa był kawałek „Rocket Fuel” z gościnnym udziałem De La Soul.

Za produkcję „Our Pathetic Age” odpowiada DJ Shadow, a autorem okładki jest Paul Insect, który wcześniej stworzył też okładki do „The Mountain Will Fall” oraz „Outsider”.
„The Mountain Will Fall” (2016) spotkał się z niezmiernie ciepłym przyjęciem i zaowocował wspólnym występem DJ Shadowa i Run The Jewels w „The Tonight Show” („Nobody Speak”), pierwszym numerem jeden artysty na Billboard’s Dance/Electronic chart oraz prawie setką koncertów na całym świecie, w tym na słynnym festiwalu Coachella. „Nobody Speak” było najpopularniejszym utworem hip-hopowym granym w alternatywnych stacjach radiowych w USA w 2018 roku.
DJ Shadow – „Our Pathetic Age” – lista utworów:
1. Nature Always Wins
2. Slingblade
3. Intersectionality
4. Beauty, Power, Motion, Life, Work, Chaos, Law
5. Juggernaut
6. Firestorm
7. Weightless
8. Rosie
9. If I Died Today
10. My Lonely Room
11. We Are Always Alone
12. Drone Warfare (feat. Nas, Pharaohe Monch)
13. Rain On Snow (feat. Inspectah Deck, Ghostface Killah, Raekwon)
14. Rocket Fuel (feat. De La Soul)
15. C.O.N.F.O.R.M. (feat. Gift of Gab, Lateef The Truth Speaker, Infamous Taz)
16. Small Colleges / Stay With Me (feat. Wiki, Paul Banks)
17. JoJo’s Words (feat. Stro)
18. Kings & Queens (feat. Run the Jewels)
19. Taxin’ (feat. Dave East)
20. Dark Side of the Heart (feat. Fantastic Negrito, Jumbo is Dr.ama)
21. I Am Not A Robot (Interlude)
22. Urgent, Important, Please Read (feat. Rockwell Knuckles. Tef Poe, Daemon)
23. Our Pathetic Age (feat. Sam Herring)

Polecane

Share This