Doja Cat i The Weeknd w klipie promującym „Planet Her”

Nowym singlem promującym płytę artystki jest „You Right”


2021.06.29

opublikował:

Doja Cat i The Weeknd w klipie promującym „Planet Her”

Doja Cat wydała właśnie swój najnowszy album „Planet Her”.  Wraz z premierą krążka ukazał się teledysk do „You Right” – nowego singla Dojy z The Weeknd. Jego reżyserem jest Quentin Deronzier. Przypomnijmy, że dopiero co ukazał się też futurystyczny teledysk do utworu „Need To Know”. Wiodący singiel z „Planet Her” – „Kiss Me More” ft. SZA , kontynuuje dominację na listach przebojów – w Stanach zdobył już tytuł platynowego singla oraz ma na liczniku ponad 678 milionów cyfrowych odtworzeń. W ostatnim miesiący Doja wystąpiła wraz z SZĄ na Billboard Music Awards, zdobywając także nagrodę dla najlepszej artystki r&b!

Trzykrotnie nominowana do nagrody Grammy Doja Cat po raz pierwszy zamieściła muzykę na Soundcloud w 2013 roku, mając zaledwie 16 lat. Swój talent muzyczny rozwinęła dorastając w okolicach LA, gdzie jako dziecko uczęszczała na lekcje baletu, stepowania i tańca jazzowego. Wśród jej ulubionych wykonawców znajdowali się między innymi Busta Rhymes, Erykah Badu, Nicki Minaj i Drake. Szybko zrozumiała, że zamiast nauki bardziej kręci ją muzyka, i w wieku 16-stu lat rzuciła szkołę. W domu nauczyła się śpiewać, rapować i tworzyć muzykę w aplikacji GarageBand. Po podpisaniu kontraktu z Kemosabe/RCA w 2014 roku wydała swoją EP-kę „Purrr!”. Wiosną 2018 roku ukazał się jej debiutancki album „Amala”, jednak to sierpniowe wydanie „Mooo!” przyczyniło się do zaistnienia w mainstreamie.

Uznany przez krytyków drugi album „Hot Pink” wydała w listopadzie 2019 roku. Płyta odniosła platynowy sukces – do tej pory zdobyła ponad 10,3 miliarda odtworzeń na całym świecie. „Hot Pink” zawiera utwór „Juicy”, legendarny już przebój „Say So” nominowany do Grammy oraz „Streets”, viralową sensację i ścieżkę dźwiękową Silhouette Challenge, jednego z największych dotychczasowych trendów TikToka. Sukces trzykrotnie platynowego „Say So”, który znalazł się na pierwszym miejscu listy Billboard Hot 100 i ma ponad 5,4 miliarda streamów, wzniósł Doję na szczyt. Była nominowana do niezliczonych nagród, w tym trzech Grammy Awards, pięciu Billboard Music Awards, czterech American Music Awards i czterech MTV VMA Awards.

Kreatywność i umiejętności Dojy wciąż zbierają pochwały. Artystka ma na swoim koncie zapierające dech w piersiach występy na prawie wszystkich głównych scenach rozdań nagród, między innymi podczas rozdania nagród. Jej ostatnia trasa wyprzedała się w ciągu 10 minut.

Polecane

Share This