Dokument o Królu Rock’n’Rolla


2009.08.14

opublikował:

Dokument o Królu Rock’n’Rolla

Elvis Presley był niekwestionowanym Królem Rock’n’Rolla, ale jego prawdziwą ukrytą bronią był istny arsenał piosenek miłosnych.

DVD „Love Me Tender – The Love Songs” to wyjątkowy film dokumentalny, którego narratorką jest nominowana do Złotego Globa aktorka Ashley Judd.

„Love Me Tender – The Love Songs” jest pierwszą w historii próbą niezwykłej analizy piosenek miłosnych Elvisa Presleya. Prezentując 21 nagrań live i wywiadów „Love Me Tender …” opowiada o wspaniałej muzyce, która rozpaliła w sercach fanów na całym świecie tak fenomenalne przywiązanie do Króla Rock’n’Rolla.

Napisano już tysiące artykułów, próbując zanalizować, wyjaśnić i rozszyfrować wyjątkową władzę, jaką Elvis Presley miał nad publicznością – a zwłaszcza nad jej damską częścią. Fenomenu Elvisa nie da się jednak zapisać na wykresie, dokładnie zdefiniować i opracować na tej podstawie wzoru jak stworzyć legendę.

Producent wykonawczy „Love Me Tender – The Love Songs” Bill Carter wspomina:

„Pracując nad tym projektem przez sześć miesięcy dokładnie zrozumiałem dlaczego Elvis tak działał na kobiety na całym świecie. Skupiając się na piosenkach o miłości, można odkryć cechujące jego osobowość wrażliwość i czułość, a także to, że namiętność, jaką wyrażał, śpiewając te piosenki, pochodziła wprost z serca i była po prostu prawdziwa.”

Produkcją „Love Me Tender – The Love Songs” zajmował się Coming Home Television Productions we współpracy z Elvis Presley Enterprises – tandem, który wyprodukował wydawnictwa „He Touched Me: The Gospel Music of Elvis Presley” oraz „ELVIS LIVES: The 25th Anniversary Concert”.

Bezpośrednim producentem i reżyserem dokumentu „Love Me Tender – The Love Songs” jest Michael Merriman, zaś producentami wykonawczymi – Barry Jennings i Bill Carter.

Elvis Presley „Love Me Tender: The Love Songs” – premiera DVD 24 sierpnia 2009.

Polecane

Share This