Donatan w RBL.TV


2013.04.13

opublikował:

Donatan w RBL.TV

Czym jest słowiańskie sushi, dlaczego hip hop to muzyka młodych oraz kim jest człowiek, który spowodował, że Piotr Metz zaczął słuchać polskiego hip hopu. O tym wszystkim w najbliższym odcinku „Soku z buraków”. Premiera już w najbliższą sobotę o godz. 13:00 na antenie RBL.TV

Piotr Metz zaprosił do programu Donatana, który stworzył pierwszy w historii projekt wiążący rodzimą muzykę słowiańską z hip hopem. W wywiadzie poruszą kwestię „polskości” rodzimych projektów muzycznych, a odpowiadając na pytanie „kim jesteśmy na mapie muzycznej świata” podejmą próbę oceny artystycznych wyborów polskich producentów.

{reklama-hh}

W wywiadzie Donatan opowiada o początkach swojego projektu „Równonoc”. „Zapraszałem do niego wykonawców, którzy są przekrojem polskiego hip hopu i każdy z nich powiedział to co widzi”. Piotr Metz zastanawia się natomiast na ile projekt, który obecnie ma ponad czternaście milionów wyświetleń w serwisie Youtube, był świadomym udziałem artystów biorących w nim udział.

Czy produkcje polskich hip hopowców mogą być skierowane do masowego odbiorcy, nie tracąc przy tym na swojej jakości? Jak daleko nam do otwartości rynku muzycznego Stanów Zjednoczonych? Na te i inne pytania gospodarz programu i jego gość spróbują odpowiedzieć widzom. 

W wywiadzie udzielonym stacji RBL.TV, Donatan dzieli się z gospodarzem programu spostrzeżeniami związanymi z kondycją polskiej muzyki, nie tylko hip hopowej –  ustalając przy tym kilka cennych kierunków rozwoju dla młodych twórców.

Cały wywiad z Donatanem będzie można zobaczyć w programie „Sok z buraków” już w najbliższą sobotę 13 kwietnia, o godz. 13:00 na antenie RBL.TV

Polecane

Share This