Dr Ring Ding na pierwszym singlu The Bartenders (audio)


2013.03.14

opublikował:

Dr Ring Ding na pierwszym singlu The Bartenders (audio)

Pierwszy singiel zatytułowany „The Polcat”, który zapowiada debiutancki album „Szumna sessions” ska-jazzowej formacji The Bartenders został nagrany z gościnnym udziałem Richarda Junga aka Dra Ring Dinga. Premiera albumu odbędzie się 20 kwietnia 2013 r. Wydawcą krążka jest polska wytwórnia Fonografika.

The Bartenders to stołeczne 10-osobowe combo inspirowane w dużym stopniu dokonaniami zespołów jamajskich lat 60-tych – przede wszystkim reprezentantów nurtu znanego jako ska-jazz. Obecnie uważani są za jedną z najlepszych krajowych grup parających się tym gatunkiem. Przyświeca im misja przywrócenia muzyce ska należnego miejsca w świadomości polskiej publiczności, a zapowiadany od dłuższego czasu album to kolejny krok w historii grupy w celu jej wypełnienia.

„Szumna Sessions” to długo oczekiwany debiut. Unikatowa na polskim rynku płyta łączy pod znakiem tradycyjnego jamajskiego ska jego pochodnych artystów z różnych muzycznych światów oraz style, których znajomość na polskim rynku jest nikła. Obecny skład The Bartenders tworzą:

Marek González – perkusja

Witek Haliniak – puzon, chórki

Piotr Jaros – saksofon tenorowy i barytonowy

Łukasz Bytner – instrumenty klawiszowe

Kuba Pajewski – gitara

Janusz Rutkowski – bas

Kuba Sadowski – wokal

Dawid Somló – instrumenty perkusyjne

Bartek Szemis – reżyser dźwięku

Mikołaj Tabako – trąbka, chórki

Muzyka: The Bartenders

Słowa: Richard Alexander Jung

Zarejestrowano w Studio Szumna, realizacja nagrań – Bartek Szemis, miks i

mastering – Jacek Szczepanek i The Bartenders.

Polecane

Share This