Dramatyczne nagrania pokazują, co działo się pod sceną na festiwalu Travisa Scotta


2021.11.08

opublikował:

Dramatyczne nagrania pokazują, co działo się pod sceną na festiwalu Travisa Scotta

fot. kadr z wideo

Pierwszy dzień zaplanowanego pierwotnie na dwa dni festiwalu Astroworld zakończył się ogromną tragedią. Ludzie napierający na barierki bezpieczeństwa zaczęli się tratować, w efekcie czego zmarło osiem osób, a ponad 300 zostało rannych.

Część komentujących oskarża Travisa, że nie przerwał koncertu w momencie, w którym pod sceną rozgrywały się dantejskie sceny. Tyle że znajdujący się na niej raper zwyczajnie nie miał pojęcia, jak dramatycznie wygląda sytuacja. W sieci pojawiły się nagrania, pozwalające przyjrzeć się wydarzeniom z bliska.

Po tragicznych wydarzeniach gospodarz Astroworld złożył kondolencje rodzinom zmarłych i zapewnił, że jako organizator w pełni wspiera działania policji prowadzącej śledztwo, a także zadeklarował, że współpracuje ze społecznością Houston, by „leczyć i wspierać rodziny w potrzebie”.

Dziś dowiadujemy się, że przeciw Travisowi, Drake’owi i Live Nation wzniesiono pozwy do sądu. Manuel Souza złożył petycję przeciwko Scottowi, jego wytwórni płytowej Cactus Jack i organizatorom festiwalu – Live Nation. W pozwie czytamy, że organizatorzy dopuścili się „zaniedbania i rażącego niedbalstwa, które miało wynikać z motywacji do zysku kosztem zdrowia i bezpieczeństwa uczestników”.

Oskarżeni nie zaplanowali i nie przeprowadzili koncertu w bezpieczny sposób – twierdził Steve Kherkher, adwokat Souzy. – Zamiast tego świadomie ignorowali ekstremalne ryzyko wyrządzenia krzywdy koncertowiczom, a w niektórych przypadkach aktywnie zachęcali i podsycali niebezpieczne zachowania – dodał. Podobnych pozwów może być więcej.

Polecane

Share This