Dreadzone (nie tylko) w Poznaniu


2009.08.06

opublikował:

Dreadzone (nie tylko) w Poznaniu

Dreadzone wystąpi 20 września w poznańskim Eskulapie w ramach nowego cyklu Poznań Alternative Fest! Głównym celem PAF jest promowanie najciekawszych zjawisk z kręgu światowej muzyki alternatywnej. Poznań ma w swojej ofercie kulturalnej wiele festiwali, jednak żaden z nich nie eksploruje muzyki alternatywnej, mającej wielu oddanych fanów i słuchaczy. Zadaniem PAF jest wypełnienie tej luki!

Dreadzone to legendarna formacja sceny reggae / dub! Przez 16 już lat swojego istnienia Dreadzone widział wiele pojawiających się i znikających trendów w muzyce, jak i przeszedł wiele zmian składów – zawsze gwarantując świeżość brzmienia i stały wysoki poziom. Jak do tej pory sprzedaż płyt grupy przekroczyła 165 000 sztuk a formacja zyskała reputację oszałamiającego widowiska na żywo. Zdobyli poparcie takich legend jak Annie Nightingale czy wspaniały Johna Peel. Są twórcami oryginalnych brzmień, mających trwały wpływ na ciągle rosnącą grupę fanów. Razem z takimi grupami jak Zion Train wprowadzili na światowe salony styl, który można określić mianem digital roots czy techno dub, zachowując przy tym swoje łatwo rozpoznawalne, charakterystyczne wibracje.

Dreadzone wystąpią także w Warszawie w CDQ (21 września) oraz we wrocławskim Alibi (22 września) – organizatorem tych koncertów jest Agencja Maken.

Bilety na koncert w Poznaniu kosztują 39/49 zł i można je nabywać w następujących punktach: CIM, Rock Long Luck, bilety24.pl. Na początku przyszłego tygodnia sprzedaż rozpocznie się także za pośrednictwem sieci ticketpro.pl, ticketonline.pl oraz eventim.pl

Poznań Alternative Fest:

Dreadzone

Poznań / Eskulap

20 września o godzinie 20:00

Polecane

Share This