Druga edycja Warszawskiego Festiwalu Konesera już w ten weekend

Na darmowej imprezie wystąpią m.in. Nosowska i Organek.


2019.09.12

opublikował:

Druga edycja Warszawskiego Festiwalu Konesera już w ten weekend

fot. mat. pras.

Ogromna dawka dobrej muzyki. Tak w skrócie będą wyglądać obchody pierwszych urodzin Placu Konesera na warszawskiej Pradze. Przez rok centralny punkt zrewitalizowanej fabryki wódek stał się nowym sercem dzielnicy i ważnym punktem na rozrywkowej i kulturalnej mapie miasta.

Tegoroczna edycja Warszawskiego Festiwalu Konesera to przede wszystkim pełen przekrój największych polskich gwiazd – od alternatywy, przez elektronikę, po szeroko rozumiany pop. W sobotę na scenie pojawią się: Nosowska, Organek, Skubas i Sabina. Natomiast w niedzielę wystąpią: Fisz Emade Tworzywo, The Dumplings, L.U.C z projektem Rebel Babel i Wojtek Mazolewski Quintet „Komeda”. Na wszystkie występy wstęp wolny.

Energetyczny Warszawski Festiwal Konesera to oprócz muzyki także świetna kuchnia, możliwość spotkania z artystami, targi designu i plakatu oraz specjalny program dla dzieci. Najmłodsi wezmą udział m.in. w zajęciach plastycznych, bębniarskich i językowych (włoski i hiszpański), pokazach filmów krótkometrażowych czy dyskotece.

Dwudniowe, pełne atrakcji wydarzenie odbędzie się w jednym z najbardziej klimatycznych zakątków stolicy – Centrum Praskim Koneser. Jego powstanie nieodwracalnie zmieniło charakter warszawskiej Pragi. W dawnej fabryce wódek, gdzie przez wiele lat produkowano Wyborową czy Żubrówkę mamy dziś otwarte na wszystkich lifestylowe centrum miasta – miejsce kultury, biznesu, relaksu.

Pięć minut spacerem od stacji metra Dworzec Wileński znajdziemy unikatowe sklepy i polskie marki niedostępne w galeriach handlowych oraz największą na Pradze strefę restauracyjną i barową. Wśród ponad 20 lokali, z kuchnią z całego świata są m.in.: Bombaj Masala, Papa Diego, frankie’s, ORZO, Koneser Grill by Butchery, Bar Hotel Moxy, czy kultowy Syreni Śpiew.

Życie centrum koncentruje się wokół Placu Konesera. To tu w minionym roku odbywały się liczne wystawy, targi, festiwale. Wakacje pełne były bezpłatnych spektakli, koncertów i pokazów filmowych. A wrzesień przynosi nam bogaty program II Warszawskiego Festiwalu Konesera. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze nieraz będziemy się tu dobrze bawić.

Warszawski Festiwal Konesera jest bezpłatny.
Termin: 14-15 września 2019 r.
Miejsce: Centrum Praskie Koneser, Plac Konesera, Warszawa

Godzinowy rozkład koncertów:

Sobota, 14 września

16:30 – Sabina
17:45 – Skubas
19:15 – Nosowska
21:00 – Organek

Niedziela, 15 września

16:30 – Wojtek Mazolewski Quintet
18:00 – L.U.C & REBEL BABEL ENSEMBLE
19:30 – The Dumplings
21:00 – Fisz Emade Tworzywo

Polecane