Drugi Rozdział Jacka Łągwy


2009.06.04

opublikował:

Drugi Rozdział Jacka Łągwy

„Po dwudziestu latach pracy w zawodzie i kilku milionach sprzedanych płyt, czuję się dzisiaj jak debiutant! Trochę jakbym zaczynał życie od nowa, ale z wiedzą i doświadczeniem. Tworzyłem tę płytę z myślą o ludziach, którzy zawsze lubili słuchać mojej muzyki i cierpliwie czekali na ten moment. Mam nadzieję, że „Rozdział drugi” spełni ich oczekiwania…” – mówi o swojej solowej płycie Jacek.

Album, oprócz 12 premierowych kompozycji zawiera także obszerny wywiad z artystą, ciekawe, dotąd niepublikowane zdjęcia z archiwum Jacka oraz fotki sesyjne.

Utwory które znalazły się na płycie to:

1. Zrozum mnie muz i sł Jacek Łągwa

2. Na dobre i złe muz. I sł Jacek Łągwa

3. Za ten rok muz i sł Jacek Łągwa

4. Wspólnicy muz i sł Jacek Łągwa

5. Znak od Boga muz i sł Jacek Łągwa

6. Zaklinam czas muz. Jacek Łągwa sł. Michał Zabłocki

7. Pamiętam jak dziś muz. I sł. Jacek Łągwa

8. Lawstorant muz. I sł Jacek Łągwa – utwór pochodzi z filmu Lawstorant w reżyserii Mikołaja Haremskiego

9. Przyjadę tu po Ciebie muz. I sł. Jacek Łągwa – utwór pochodzi z filmu Lawstorant w reżyserii Mikołaja Haremskiego

10. Na Kazimierzu Ty muz. Jacek Łągwa sł. Michał Zabłocki

11. Nigdy nie jest zbyt późno muz i sł. Jacek Łągwa

12. Nadchodzi nasz czas muz. I sł Jacek Łągwa

Teledysk do singlowego utworu „Zrozum mnie” zrealizowany został przez doświadczony już tandem: Andrzej Stareński i Robert Dylewicz – zdobyli m.in. I miejsce w kategorii animacja na Yach Film Festiwal.

Solowa płyta Jacka Łągwy powstawała przez kilka lat i jest efektem jego muzycznych przemyśleń, wycieczek aranżacyjnych oraz zapisem pasji kompozytora. Premiera albumu zatytułowanego „Rozdział Drugi” zaplanowana została na 2 czerwca 2009 roku. Ukaże się on nakładem wydawnictwa Bauer i będzie dostępny we wszystkich punktach dystrybucji prasy.

Jacek Łągwa dorastał wśród dźwięków i na scenie. Od najmłodszych lat towarzyszył rodzicom – aktorom w występach, jako dziecko zagrał również w kilku filmach. W 1989 roku wspólnie z Markiem Sośnickim i Witoldem Karolakiem stworzyli zespół Tamerlane, z którym po raz pierwszy wystąpił na dużych scenach polskich: m. in. na festiwalach w Opolu i Sopocie w 1990 i 1991 roku (nagroda dziennikarzy w Sopocie), oraz Festiwalu Krajów Nadbałtyckich w Karlshamn w 1990 roku. Po rozwiązaniu zespołu Jacek pisał i aranżował muzykę na zlecenie dla różnych wykonawców (m.in. B. Mec, Z. Górny, K. Giżowska) do filmów, reklam i programów TV, teatru itp. Zdobył duże doświadczenie posługując się różnymi stylami i technikami kompozytorskimi. Pracował także jako realizator w kilku studiach nagraniowych. W tym czasie nawiązał współpracę z zespołem Varius Manx początkowo jako muzyk sesyjny przy pierwszych dwóch płytach, później również jako członek zespołu. W 1994 r poznał Michała Wiśniewskiego, z którym wspólnie uruchomili pierwszy klub karaoke w Polsce, oraz założyli zespół Ich Troje.

W Ich Troje Jacek objął rolę producenta muzycznego, kompozytora, aranżera i wokalisty. Skomponowany przez niego utwór „Powiedz” zdobył nagrodę publiczności w konkursie premier Festiwalu Opole 2001 i stał się początkiem oszałamiającej kariery zespołu. Przyniósł także Jackowi kolejną nagrodę na Festiwalu Krajów Nadbałtyckich w Karlshamn (2001r). Wraz z zespołem Ich troje Jacek wydał 8 albumów studyjnych, które sprzedały się w nakładzie kilku milionów egzemplarzy, zagrał kilka tysięcy koncertów w Polsce, Europie i Stanach Zjednoczonych zjednując serca fanów spokojem, pogodą ducha i optymizmem jaki – mimo najróżniejszych zawirowań w życiu – emanuje od tego artysty.

Polecane

Share This