Dubska – „All I Have To Do Is Dream” – premiera klipu i nowej płyty


2013.10.11

opublikował:

Dubska – „All I Have To Do Is Dream” – premiera klipu i nowej płyty

10 października 2013 to data premiery „Love & Culture” – nowego wydawnictwa popularnej reggae’owej grupy. Dziś prezentujemy również klip do jednej z piosenek z tego albumu – „All I Have To Do Is Dream” z repertuaru Everly Brothers. Klip przedstawia występ zespołu w szwedzkim programie telewizyjnym. Niebawem kolejne odsłony tego występu

Płyta „Love & Culture” to pierwsze wydawnictwo zespołu Dubska, które ukazuje się głównie w  formie cyfrowej. Od dziś będzie można je znaleźć w najpopularniejszych sklepach i serwisach cyfrowych z muzyką. Limitowany nakład fizycznej płyty CD będzie jedynie uzupełnieniem cyfrowej sprzedawany, a płyty będą do nabycia tylko na koncertach zespołu.

„Love & Culture” to mini album z interpretacjami piosenek światowych mistrzów harmonii i melodii. Prym wiodą piosenki o tematyce miłosnej. Na płycie znalazły się dwa utwory amerykańskiego duetu Everly Brothers (All I Have To Do Is Dream, Crying In The Rain) mającego rewolucyjny wpływ na rozwój rock and rolla, piosenkę Take It Easy ojca stylu rocksteady – Hopetona Lewisa, lovesong króla reggae Boba Marleya (How Many Times) oraz uliczną opowieść kultowej jamajskiej grupy Black Uhuru (Living In The City).

„Love & Culture” to przypomnienie o kultowych wykonawcach, którzy kładli fundamenty pod popularne dziś style muzyczne. To podróż przez muzyczną historię od lat 50 do dzisiaj, od rock and rolla, reggae, rocksteady, dubu do starego raggamuffin. Album został nagrany w studio RecPublika w Lubrzy i brzmi inaczej niż poprzednie produkcje Dubska. Jednak nadal w nagraniach pozostał specyficzny, lekko melancholijny nastrój oraz odrobina dystansu i humoru z poszanowaniem dla kultury i korzeni.

To początek planów wydawniczych Dubska na najbliższy czas. Muzycy zapowiadają, że wiosną 2014 roku ukaże się nowa, długogrająca autorska płyta zespołu.

Polecane

Share This