„Dwie dekady” Mietalla Walusia


2017.12.07

opublikował:

„Dwie dekady” Mietalla Walusia

foto: mat. pras.

W sklepach jest już najnowsze wydawnictwo Mietalla Walusia zatytułowane „Dwie dekady”. Premierze podwójnego krążka towarzyszyła także premiera klipu do singla „Potrzebuję rewolucji” nagranego w słynnym Abbey Road w Londynie.

Najnowsza płyta Mietalla Walusia „Dwie dekady” została wydana w formie Box CD oraz podwójnej płyty winylowej uzupełnionych o singiel „Potrzebuję rewolucji” wydany na 7-calowym winylu. – Album „Dwie dekady”, to dla mnie bardzo ważna płyta – mówi Mietall. – Podsumowanie dwudziestu lat artystycznej aktywności w bardzo wielu projektach oraz zapowiedź nowej drogi. Dlatego zależało mi na tym, by jej wydanie było szczególne – dodaje.

Tak Mietall mówi o samym singlu i klipie: „Kiedy człowiek nie spełnia swoich marzeń i jest nieszczęśliwy, powtarza sobie ciągle w nerwach: zmienię, np. pracę, partnera, toksyczne otoczenie, fałszywych przyjaciół itd. Jeśli to wszystko kończy się na mówieniu sobie tego przed lustrem, zamyka się w swojej klatce, w której jest coraz mniej tlenu. Każdy z nas co jakiś czas potrzebuje rewolucji, ale nie możemy się tego bać. Jeśli w twoim życiu jest coś, co powoduje, że to właśnie Ty jesteś nieszczęśliwy, to nie obwiniaj innych za to! To jest twoje pieprzone życie i ty masz wszytko zrobić, by nie żałować tego, że mogłeś coś zrobić, ale zdygaleś. Żyj tak, by nie krzywdzić przy tym innych, ale być spełnionym. Bohater mojego teledysku z tej klatki nie wychodzi, bo cały czas się boi. Co ty zrobisz, jeśli znajdziesz się w takiej klatce? Tylko ty masz klucz, by ją otworzyć”.

Album „Dwie dekady”, oprócz dwóch premierowych utwórów, zawiera 19 wybranych przez Mietalla piosenek, które w ciągu minionych 20 lat swojej muzycznej aktywności stworzył pod szyldami różnych zespołów. Wszystkie zostały na nowo zaaranżowane oraz nagrane.

Mietall Waluś to muzyk rockowy i alternatywny, wokalista oraz gitarzysta aktywny na scenie od wczesnych lat 90.. Współzałożyciel takich zespołów jak: Lenny Valentino, Penny Lane, Warsaw Bombs (z Muńkiem Staszczykiem), twórca zespołu Negatyw i solowego projektu Mietall Waluś Magazine. W swoim dorobku artystycznym Mietall Waluś blisko współpracował z czołowymi artystami polskiej sceny rockowej i alternatywnej (m.in. Katarzyną Nosowską, Arturem Rojkiem, Muńkiem Staszczykiem i innymi).

Polecane

Share This