Dzicy z numerem „Światła i cienie”


2019.02.20

opublikował:

Dzicy z numerem „Światła i cienie”

fot. Kamil Wojtak

„Światła i cienie” to drugi utwór zapowiadający materiał Dzikich, nowego projektu, który tworzą Ignor i BodziersON. Raper znany z zespołów Mama Selita, Polskie Karate i producent mający na koncie współpracę z Hadesem i Soulpete’em, wchodzą na scenę epką „Glicz Please”. Wydawnictwo jest już dostępne w preorderze, jego premierę zaplanowano na 6 marca.

Nagrywając ten materiał, dogadywaliśmy się bez słów. W muzyce obaj szukamy tego, co intryguje i inspiruje w niedoskonałościach. Chropowate sample, dziwne dźwięki i dużo przestrzeni i powietrza w bitach – tego potrzebowałem, by otworzyć się i wyrzucić z siebie to, czego wcześniej nie byłem w stanie powiedzieć – mówi Ignor. Muzycznie epka to osiem numerów zawieszonych w klimacie między klasycznym boombapem, a rzeczami bardziej progresywnymi, z miejscem na eksperymenty aranżacyjne.

Całość inspirowana jest brzmieniem szeroko pojętego nurtu lofi. Jest sporo brudu, szumu czy tytułowych glitchy – komentuje BodzierON. Na takich podkładach Ignor ze swoim charakterystycznym flow i muzykalnym podejściem, kładzie osobisty, chwilami gorzki, ale niepozbawiony poczucia humoru czy abstrakcji wokal. To wszystko tworzy wciągający, mglisty i przydymiony klimat płyty. Gościnnie na „Glicz, Please” pojawia się Proceente, którego usłyszymy w numerze „DżDż” oraz DJ-a Lolo, którego scratche wzbogaciły utwór „Dzicy”.

Polecane

Share This