Dziesięciolecie wytwórni Ed Banger na Selectorze

Wystąpią: Busy P, Breakbot i Para One


2013.04.28

opublikował:

Dziesięciolecie wytwórni Ed Banger na Selectorze

Warszawski festiwal  znalazł się na szlaku wielkiej imprezy urodzinowej jednej z najbardziej wpływowych wytwórni elektronicznych ostatnich lat!

 

Założycielem Ed Banger jest Pedro Winter znany także jako Busy P, przez lata menadżer Daft Punk. Od 2003 roku, Ed Banger Records dali muzycznemu światu takie zjawiska jak: Justice, Uffie czy Breakbot, ale pod skrzydła wytwórni trafiali również uznani już artyści – Mr.Oizo czy Cassius. Dekadę francuskiego mocnego uderzenia podsumowują serią występów na całym świecie, m.in. na Sonar Festival w Barcelonie, Berlin Festival, a 6 września także w Warszawie na Burn Selector Festival 2013!

 

Busy P

Założyciel Ed Banger Records to silna marka na scenie muzyki tanecznej, nie tylko we Francji, ale także na świecie. Trudno wyobrazić sobie lepszą osobę, z którą będziemy świętować pierwszą dekadę istnienia Ed Banger. Specjalnie na tę okazję, Busy P przygotował set, złożony wyłącznie z materiału własnej wytwórni, a ma z czego wybierać…  Justice, Cassius, Uffie, Mr. Oizo, Breakbot, Carte Blanche, DJ Mehdi, Sebastian… cała konstelacja hitów, a może lepiej użyć stwierdzenia – bangerów, którym będą towarzyszyły wizualizacje wyprodukowane specjalnie na urodziny przez So Me – człowieka odpowiedzialnego za identyfikację graficzną wydawnictwa.

 

Breakbot

Od obiecującego remixera do gwiazdy tanecznego funku – tak wygląda muzyczna droga Thibauta Berlanda aka Breakbota, artysty od samego początku swojej kariery związanego z wytwórnią Ed Banger. Jego katalog zdobią remixy dla najważniejszych: Justice, Royksopp, Sebastien Tellier, Air czy Metronomy, ale od września ubiegłego roku jest skupiony na promocji swojego debiutanckiego,  oczekiwanego albumu „Be Your Side”. Żywe, świeże brzmienie oparte na współczesnym funku, francuskim housie, a nawet klasycznym R&B i soulu to euforia, która sprawdzi się doskonale, nie tylko na urodzinowej imprezie.

 

Para One

Każda urodziny powinny mieć niespodzianki lub gości specjalnych. W wypadku warszawskiej celebracji dziesięciolecia Ed Bangers, taką postacią będzie Para One. Producent, dj i reżyser filmowy. Był jednym z producentów kultowej francuskiej grupy hip hopowej TTC, a od dziesięciu lat wydaje solowe produkcje. I choć nigdy nie był związany oficjalnie z wytwórnią-jubilatką, zawsze był blisko jej działań, choćby remixując nagranie Daft Punk, w czasach kiedy ich menedżerem był Busy P. Para One jest także autorem muzyki do filmu „The Water Lilies” (2007). W ubiegłym roku ukazał się jego nowy album, zatytułowany „Passion”.

Bilety na Burn Selector Festival w sprzedaży:

Karnet dwudniowy: 245 zł

Bilet jednodniowy: 155 zł

DOTYCHCZAS OGŁOSZENI: The Knife, James Blake, Jessie Ware

Polecane