Dziesięciu nowych artystów zasila line-up Hip Hop Kemp 2018

Czeski festiwal rośnie w siłę.


2018.04.25

opublikował:

Dziesięciu nowych artystów zasila line-up Hip Hop Kemp 2018

fot. materiały prasowe

Rośnie w siłę program tegorocznej edycji czeskiego giganta, festiwalu Hip Hop Kemp. Kolejna pula ogłoszeń niesie ze sobą aż 10 nowych artystów, w tym bezkompromisową i zdobywającą coraz większą popularność Young M.A oraz legendę kobiecej sceny lat 90., Bahamadię. Dodatkowo organizatorzy zapowiedzieli też mieszankę raperów, łączącą w sobie najlepsze wpływy czarnej muzyki z całego świata, od Nowej Zelandii po Kanadę.

Chociaż wciąż czekamy na jej pełnoprawny, długogrający debiut, to już śmiało można nazwać Young M.A prawdziwą gamechangerką. W jej przypadku wraz z niebywałymi skillsami idzie w parze niesamowita charyzma i osobowość, którą ta artystka zaskarbia sobie fanów na całym świecie. Jej niepodrabialna, bezkompromisowa stylówka jest inspiracją dla tysięcy młodych ludzi, dla których ta nowojorska raperka jest idealnym wzorem życia według własnych zasad. Niech najlepszym dowodem na autentyczność tych przekonań będą liczby, a YouTubowe wyświetlenia M.A. może już liczyć w setkach (!) milionów.

Bahamadia to bez wątpienia jedna z najważniejszych kobiet MC złotej ery i fundament całego wschodniego rap wybrzeża. Zaczynała jako DJ, jednak szybko została wychwycona przez czujne oko Guru i DJ’a Premiera, którzy jako Gang Starr zatroszczyli się o właściwy start tej zawodniczki. Cztery niezwykłe albumy, setki gigów na całym świecie, a także tysiące spotkań z fanami rap zajawki, z któych jest znana, udowodniły, że kultura hiphopowa jest wpisana w jej DNA. Dobrze wiedzą o tym Kempowicze, którzy mając w pamięci jej ostatni gig w Hradec, z pewnością i tym razem pojawią się pod sceną!

Poza wspomnianymi wcześniej damami, program Festiwalu z Atmosferą wzmacnia zza Oceanu także połowa nowojorskiego składu RATKING, czyli MC WIKI, łączący bostońską szkołę z włoską zaciętością M-Dot, reprezentująca Los Angeles Ill Camille, południowy laid-backowiec Eric Biddines oraz esencjonalny projekt The Black Opera. Za tak lubiane na Kempie, rap-soulowe wibracje odpowiadał będzie natomiast brytyjski duet Children of Zeus, Nowozelandczyk Noah Slee i pochodzący z Kanady, DEF3.

Tym samym, cała ta ekipa dołącza do m.in. ogłoszonych już wcześniej Joynera Lucasa, Chief Keefa, Devina the Dude czy ekipy Hilltop Hoods. Tegoroczna edycja festiwalu Hip Hop Kemp odbędzie się tradycyjnie w oddalonym o 50 kilometrów od polsko-czeskiej granicy Hradec Kralove, pomiędzy 23, a 25 sierpnia.

Polecane

Share This