Dziś Projekt Grechuta na otwarcie jesiennej ramówki TVP2


2011.09.04

opublikował:

Dziś Projekt Grechuta na otwarcie jesiennej ramówki TVP2

W niedzielę 4 września o godz. 20.00 (część I) i 22.05 (II część) telewizyjna Dwójka pokaże specjalny koncert „Projekt Grechuta” zespołu Plateau wraz z zaproszonymi gośćmi.

Koncert transmitowany na żywo z Fabryki Trzciny w Warszawie oficjalnie otworzy jesienną ramówkę stacji. Reżyserem koncertu jest znany reżyser, Borys Lankosz.

Na scenie wraz z zespołem Plateau wystąpią znakomici goście: Martyna Jakubowicz, Sonia Bohosiewicz, Renata Przemyk, Lech Janerka, Marek Jackowski (Anawa, Maanam), Jacek Ostaszewski (Anawa), Adam Nowak (Raz Dwa Trzy) i Jacek „Budyń” Szymkiewicz (Pogodno), a także, debiutujący w Projekcie Grechuta, Muniek Staszczyk i Jan Benedek (ex-T.Love, Muniek).

Koncert poprowadzą Arkadiusz Jakubik (aktor znany z fantastycznych ról m.in. w filmach „Wesele” i „Dom zły”), oraz gitarzysta Olaf Deriglasoff.

Koncert zainauguruje cykl TVP 2 „Kultura Przede Wszystkim”.

Płyta „Projekt Grechuta” ukazała się w marcu tego roku zbierając bardzo dobre recenzje (m.in. Newsweek, Gazeta Wyborcza). Również od marca, nieprzerwanie trwa trasa koncertowa zespołu Plateau wraz z gośćmi. Jednym z najbardziej spektakularnych wydarzeń było otwarcie tegorocznego Przystanku Woodstock. W jesiennej odsłonie trasy pod hasłem „Jesień, jak to tak” Projekt Grechuta będzie można zobaczyć m.in. w teatrze Bajka i w Sali Kongresowej w Warszawie oraz w Filharmonii Krakowskiej podczas Grechuta Festival organizowanego przez Danutę Grechutę. Warto dodać, że wdowa po Marku Grechucie jest patronem honorowym albumu i trasy koncertowej Projekt Grechuta.

Polecane

Share This