W.E.N.A. – „Ten stan” ft. PlanBe – nowy kawałek i klip


2017.10.28

opublikował:

W.E.N.A. – „Ten stan” ft. PlanBe – nowy kawałek i klip

foto: mat. pras.

Kilka dni temu W.E.N.A. poruszył fanów publikując fragment nowego utworu, a następnie… czyszcząc całą swoją aktywność w mediach społecznościowych. Raper wyjaśnił ten zabieg w specjalnym oświadczeniu, pisząc: – Żyjemy w czasach wzmożonej i nadmiernej konsumpcji, szybko zużywających się i niskojakościowych dóbr. To, co jest ważne jednego dnia, następnego staje się nieistotne, bezużyteczne. Nic nie zostaje na dłużej. Gonimy za trendami, próbujemy za wszelką cenę nadążyć za modą (pełna treść oświadczenia tutaj).

Temat, który poruszył Wudoe, będzie jednym z najważniejszych na jego nowej płycie „Niepamięć”. Krążek ukaże się 1 grudnia nakładem założonej przez artystę wytwórni Wyższe Dobro. Ostatnim albumem rapera jest „Nowa ziemia” z 2013 roku. W 2015 ukazały się jeszcze dwie EP-ki – wyprodukowana przez Quiza „Monochromy” oraz nagrane wspólnie z Sariusem i duetem Voskovy „Złe towarzystwo”.

„Niepamięć” to osobisty album o przemijaniu. Podejmuje temat młodości, z którą zawsze nierozerwalnie łączyłem muzykę, z punktu widzenia dorosłego człowieka uwikłanego w pogoń za lepszym życiem. Odnoszę wrażenie, że z wiekiem patrzymy na życie mniej refleksyjnie skupiając się jedynie na przyziemnych i codziennych sprawach. „Niepamięć” to też pierwszy album wydany pod własną banderą stąd dla mnie wyjątkowy – mówi W.E.N.A..

Album zapowiada utwór „Ten stan”, do którego klip prezentujemy poniżej. Pierwszym singlem był kawałek „2007”.

Polecane

Share This